Ilmapuu auhinna laureaadid

2020

Haridus- ja teadusministeeriumi hõimurahvaste programmi nõukogu otsustas 2020. aasta Ilmapuu auhinna anda liivi keeleteadlasele, kultuuritegelasele ja aktivistile Valts Ernštreitsile.

2019

Haridus- ja teadusministeeriumi hõimurahvaste programmi nõukogu otsustas anda 2019. aasta Ilmapuu auhinna hant Olesja Handõbinale. Handõbina on handi keele ja kultuuri säilitaja, sugukondliku kogukonna Kuldne päev juht, rajanud Tegisse keeleküla ja kultuuritraditsioonide keskuse lastele.

2018

Haridus- ja teadusministeeriumi hõimurahvaste programmi nõukogu otsustas anda 2018. aasta Ilmapuu auhinna Vitali Poležajevile  ersa rahvapeo Pokš erzjan či kauaaegse korraldamise ning järjepidevuse, traditsioonidele toetumise ja oma rahvale pühendumise eest.

2017

Haridus- ja teadusministeeriumi hõimurahvaste programmi nõukogu otsustas anda 2017. aasta Ilmapuu auhinna Maria Merovale mansi pärimuse hoidmise ja edasiandmise eest.

2016

Hõimurahvaste programmi nõukogu otsustas anda 2016. aasta Ilmapuu auhinna Baškortostani vabariigi Tatõšlõ rajooni Malaja Balzjuga küla omausu preestrile Nazip Sadrijevile eluaegse tegevuse eest Kaama-taguste udmurtide pärimuse hoidmisel ja edasiandmisel.

Pilt

2015

Hõimurahvaste programmi nõukogu otsustas anda 2015. aasta Ilmapuu auhinna õigusteadlasele, isuri seltsi Šoikula aktivistile Dmitri Harakka-Zaitsevile isuri kultuuri säilitamise ja arendamise ning isurite traditsioonilise elukeskkonna kaitsmise eest.

2014

Hõimurahvaste programmi nõukogu otsustas määrata 2014. aasta hõimurahvaste programmi Ilmapuu auhinna udmurditar Darali Lelile (kodanikunimi Elena Petrova), kirjanikule, luuletajale, esimese udmurdikeelse mängufilmi „Узы-боры“ stsenaristile ja lavastajale, modelliagentuuri „Mademoiselle Oudmourte“ rajajale, udmurdi netibloginduse ühele vedajale linnalise udmurdi noortekultuuri loomise ja edendamise eest.

2013

Hõimurahvaste programmi nõukogu otsustas määrata 2013. aasta hõimurahvaste programmi Ilmapuu auhinna Udmurdimaa Jakšur-Bodja küla etnofuturistliku ühenduse Töd’õ Jus’ juhendajale Tatjana Seliverstovale udmurdi rahvuskultuuri taaselustamise ja levitamise eest.

2012

Hõimurahvaste programmi nõukogu otsustas 2012. aasta Ilmapuu auhinna anda Tšekani küla geograafiaõpetajale, kodu-uurijale ning keskkonnaalaste projektide algatajale udmurdile Olga Vernjajevale noorukite tööhõiveprogrammide toel kohalike heakorratööde läbiviimise eest, mis suurendasid laste huvi oma kodukoha tundmaõppimise vastu.

2011

Hõimurahvaste programmi nõukogu otsustas 2011. aasta Ilmapuu auhinna anda Kurba küla vepsa muuseumi rajajale, tulihingelisele omakultuuri kaitsjale Svetlana Jeršovale tema tegevuse eest vepsa kultuuri ja keele säilitamisel ning elustamisel.

2010

Hõimurahvaste programmi nõukogu otsustas esimese Ilmapuu auhinna anda Vadja Kultuuri Seltsi juhatajale Tatjana Jefimovale, kes on suurel määral toetanud vadjalaste eneseteadvust ja aidanud kaasa kohalike tavade elushoidmisele.

Print Friendly, PDF & Email