Jäta menüü vahele
kontsert, muusikud, tantsijad

Kontserdid 2015

Hõimupäevad 2015

Hõimupäevade kontserdid on justkui elavad soome-ugri rahvamuusika entsüklopeediad. Külla tulnud ansamblid ja rahvamuusikud annavad ülevaate soome-ugri rahvaste rahvalaulu- ja pillimängutraditsioonidest ning esindatud on peaaegu kõik sugulasrahvad.

Setod ja ersd Obinitsas 2015
Mustpeade majas toimunud kontsert 2015
  • N 15.10 kell 18 Tartu ülikooli aulas
  • L 17.10 kell 17-20 Tallinna Mustpeade majas

Mari ansambel Kna Vel

Hõimupäevade suurkontserdid on justkui elavad soome-ugri rahvamuusika entsüklopeediad. Külla tulnud ansamblid ja rahvamuusikud annavad ülevaate soome-ugri rahvaste rahvalaulu- ja pillimängutraditsioonidest ning esindatud on peaaegu kõik sugulasrahvad.

Pilet 4 /2 eurot (Tartu) ja 5 /3 eurot (Tallinn). Täispilet/tudengitele ja pensionäridele

EMTA pärimusmuusika doktorandi Maria Korepanova esimene doktorikontsert on voolav laulev-piltlik kontsertetendus, mis tutvustab udmurdi ja bessermannide laulutraditsiooni vanemaid kihistusi.

Kaasa teevad Ljubov Arhangelskaja, Nikolai Anisimov, Janika Oras, Leanne Barbo jpt.

Autor Maria Korepanova: „Ei katke aegade ühendus, ei kuiva traditsioonide eluandev allikas. Võtame kaasa oma elukogemused, paneme seljakotti kerge olemise ja läheme jalutama mälu avarustesse… Selleks, et teekonna lõpus aru saada: meie elu on pidu, meie loovus ja teadmised.“

Pilet 5 /3 eurot tudengitele ja pensionäridele

Diana Liiv (klaver) ja Aare Tammesalu (tšello)

  • Harmi mõis, Harjumaa,
  • Albu mõis, Järvamaa
  • Ülenurme mõis, Tartumaa

Koos MTÜga Loovüksus.

Lossimuusika

  • Kadrioru lossis

Hõimupäevadele pühendatud kammermuusikakontserdil kõlavad Eesti, Ungari ja Soome maailmanimega heliloojate teosed. Esinevad Sigrid Kuulmann – viiul, Diana Liiv – klaver, Aare Tammesalu – tšello. Kavas Bartók, Eller, Kodály, Sibelius, Tubin.

Koostöös MTÜ-ga Loovüksus.

Piletid 10/7eurot