Jäta menüü vahele

Raamatukogu on avatud!

Fenno-Ugria raamatukogu – FUAR – raamatud on nüüd kõigile kättesaadavad Eesti raamatukogude üldkataloogis ESTER. Raamatukogu avati 19.10.2022.

Fenno-Ugria raamatukogu asub Tallinna kesklinnas. Aastakümnete jooksul on sinna kogunenud üle viie tuhande soome-ugri rahvaste ajalugu, kultuuri ja keeleteadust käsitleva raamatu ja dokumendi, samuti õpikuid, rahvuskeelset ilukirjandust ja selle tõlkeid. Raamatukogus on ka isiklikest kogudest annetatud teosed.

Fenno-Ugria Asutuse raamatukogu FUAR on soome-ugri suveniiride ja fotodega kaunistatud saal. Oleme külastajatele avatud teisipäeviti kell 12.00-18.00 ja eelneval kokkuleppel ka teistel tööpäevadel kell 10.00-16.00.

info@fennougria 
(+372) 644 5119

Kuidas raamatuid leida? Mida valida?

Kuna 2022. aasta on Eestis pühendatud raamatukogudele, on ka sel aastal hõimupäevade programmis oluline koht raamatutel ja raamatukogudel. Fenno-Ugrial on ka oma raamatukogu ja nüüd on aeg sellega veebisaadete vormis alustuseks tutvust teha. Videost saate teada, kuidas saate ESTERi elektroonilise kataloogi kaudu materjale Fenno-Ugria kollektsioonist.

“Aastakümnete jooksul on Fenno-Ugriasse kogunenud ainulaadne soome-ugri rahvaid, nende keeli ja kultuure tutvustav raamatukogu. Raamatukogus on sadu raamatuid, mida üheski teises Eesti raamatukogus ei leidu,” rõhutab Hõimuklubi korraldaja Jaak Prozes. Koos bibliograaf Andres Heinapuuga tutvustavad nad Fenno-Ugria raamatukogu ajalugu.

Hõimuklubi 19. oktoobril 2022

Muuseumiajaloolane ja bibliograaf Giina Kaskla räägib raamatukogude laenutamise ja kataloogimise süsteemist. Udmurt Nadi Mush, ersa Natalia Ermakov, komi Svetlana Koltšurina ja mari Aleksei Alekseev tutvustavad publikule oma lemmikraamatuid nende emakeeles ja loevad nendest katkendeid.

Täname: Eesti Rahvusraamatukogu