Jäta menüü vahele

Kontserdid 2016

Hõimupäevad 2016


Suured pärimusmuusikakontserdid

L 15.10  kell 18-20 Tartus Eesti Rahva Muuseumi uues majas (Muuseumi tee 2, A-sissepääs)

Esimest korda tähistame hõimupäeva Tartus päris õigel päeval, oktoobrikuu kolmandal laupäeval ja Eesti Rahva Muuseumi uues hoones. Pärimusmuusikakontserdil astuvad üles oma rahvaste suurepärased tutvustajad: liivi Kāndla, karjala Istoki, mari Murseskem, komi Tomlun, udmurdi Ekton Korka, neenets Ruslan Salinder ja Eestis tegutsevad soome-ugri lauljad ja ansamblid.

Üksikpilet 5 eurot/tudengid ja pensionärid 3 eurot

P 16.10 kell 14−19 Tallinnas Kultuurikatlas (Põhja puiestee 27a)

Hõimupäevade suured pärimusmuusikakontserdid on justkui elavad soome-ugri rahvamuusika entsüklopeediad. Soome-ugri rahvaste rahvalaulu- ja pillimängutraditsioonidest annavad ülevaate külla saabunud ansamblid ja rahvamuusikud: komi Tomlun, mari Murseskem, karjala Istoki, ungari Magyar Hang, ingerisoome Röntyskä, liivi Kāndla ja neenets Ruslan Salinder. Ersade mitmehäälset pärimuslaulu ja tänapäevast elektroonilist helikeelt põimib oma loomingus ansambel Oyme. Kontserdi lõpetab udmurdi hoogsa tantsuansambli Ekton Korka eestvedamisel ühine tantsutuba. Tantsu saab lüüa ka pärast seda, kui klubimuusika rütme ning eesti regilaulu, torupilli ja vilesid segavad kokku pärimusmuusik Cätlin Mägi ja DJ Erki Pruul.

Eestis tegutsevad soome-ugri seltsid seavad sisse infolauad rahvaste käsitööd ja kultuuri tutvustavate väljapanekutega ja laulavad külalistele tervituslaule. Töötab kohvik soome-ugri rahvaste suupistetega. Sügisesele hõimupäevale on oodatud nii suuremad kui ka väiksemad.

Üksikpilet 8 eurot/tudengid ja pensionärid 5 eurot/perepilet 15 eurot, lapsed ja koolilapsed tasuta.

Folkmuusika, klubid

T 11.10 kell 20 mari Murseskem ja Faarao Pirttikangas Soomest Tallinnas, KuKu klubis.
K 12.10 kontserdid ja tantsuklubi Tallinnas
 • kell 18 Magyar Hang Zenekar Tallinnas, Ungari Instituudis
 • kell 19 ansambel Ekton Korka 
 • kell 20 udmurdi-ungari tantsuklubi

Hõimupäevadele pühendatud tantsuklubis on külas suurepärane udmurdi tantsuansambel Ekton Korka ja ungari pereansambel Magyar Hang ning külalisi on oodata veelgi. Kohale tasub tulla juba tund aega varem, et saaks sisse elada ja sammud rahulikult selgeks õppida.

K 12.10 soome-ugri õhtu Tartus Genialistide klubis: Hõimuhääled − filmid ja helid.
 • kell 18 linastuvad Venemaal valminud soome-ugri filmid, millele järgnevad kohapealsed vestlusringid filmitegijatega.
 • kell 20 algab kontsert, kus astuvad üles kaks tõeliselt omanäolist ansamblit: ersa folkansambel Oyme ja Faarao Pirttikangas Soomest.

Pilet 5/3 eurot

R 14.10 kell 19  Udmurdi õhtu ja tantsutuba Tartus Karlova teatris:
 • EMTA pärimusmuusikadoktorant Maria Korepanova, multiinstumentalist Vlad Bystrov ja löökpillimängija Marian Caldararu improvisatsiooniline kontsertetendus „Ajajõgi“ udmurdi ja bessermani pärimusmuusikast
 • Udmurdi ansamblid Ekton Korka ja Jumšan Gur

Kammermuusika

Lossimuusika

P 02.10 kell 17 Kadrioru lossis
 • Hõimupäevadele pühendatud kammermuusikakontserdil on kavas Bartók, Kodály, Sibelius, Tubin. Esinevad Leonora Palu – flööt, Diana Liiv – klaver, Aare Tammesalu – tšello
 • Koostöös MTÜga Loovüksus

HELIjaKEEL

L 29.10 kell 19 Teatris NO99
 • Kohtuvad Eesti autorite heli- ja sõnakunst: The Lost Word.
 • Mart Siimer, Eduard Tubin ja Värske Rõhu autorid.