Jäta menüü vahele

Kontakt ja töötajad

MTÜ Fenno-Ugria Asutus

Reg. kood 80057988
Pärnu mnt 28-9, 10141, Tallinn,

(+372) 644 5119
info@fennougria

Töötajad

Viia-Kadi Raudalainen
Direktor
(+372) 644 5155
kadi.raudalainen@fennougria.ee

Fenno-Ugria tegevjuhina vastutab ta selle eest, et kõik koostöös juhatusega kavandatud ettevõtmised teostuvad ning rahaasjad püsivad korras. Ta on Fenno-Ugria juhatuse liige alates 2002. aastast.

Kadi on lõpetanud Tartu ülikooli eesti filoogia soome-ugri keelte eriharu, täiendanud end Helsingi ülikoolis ungari keele ja kultuuri erialal ning õppinud ka kultuurikorraldust. Töötas pea 15 aastat Ungari Insituudi programmijuhina. Vabast ajast võtab suure osa koorilaul.

mees istub
Foto: Peeter Langovits

Jaak Prozes
Nõunik
(+372) 644 5119
(+372) 501 2319
jaak.prozes@fennougria.ee

Jaak hoiab silma peal Venemaa soome-ugri rahvaste seas toimuval ja informeerib sellest avalikkust. Vahendab kultuuri- ja hariduskontakte ning korraldab hõimuklubi ja soome-ugri rahvaste õhtuid. Ta on Fenno-Ugria Asutuse üks taasasutajaid (1991) ja hõimupäevade peamisi korraldajaid (1988). Lõpetas Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikoolid, on magistrikraadiga ajaloolane. Peamine uurimisvaldkond on soome-ugri rahvaste rahvus- ja hõimuliikumise ajalugu. Jaak teeb temaatilisi ettekandeid kultuurimajades, koolides, raamatukogudes ning mujal. Hobid on filateelia, male ja seened.

Marika Alver
Büroo- ja kommunikatsioonispetsialist
marika@fennougria.ee
(+372) 6449270

Marika, hariduselt kultuuriantropoloog on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia. Ta sukeldus soome-ugri maailma just EKA ajal, osaledes legendaarsetel Kaljo Põllu algatatud ja Kadri Viirese juhendatud ekspeditsioonidel Setumaale, Vepsamaale ja Slovakkias elavate ungarlaste juurde. 2013—2017 juhendas ta juba ise neid ekspeditsioone ning uuris koos kunstitudengitega Venemaal elavaid eesti kogukondi. Marika kuulub kunstirühmitusse SLED, mis tegutseb kunsti ja antropoloogia piirimail ning keskendub isikliku ja kollektiivse mälu ning mäle(s)tamise teemadele.

Helle Helena Puusepp
VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressi projektijuht

Helle Helena koordineerib Fenno-Ugrias VIII soome-ugri rahavaste maailmakongressi ettevalmistusi. Tal on magistrikraadi soome-ugri filoloogia alal (TÜ) ja ärijuhtimise magistrikraadi (EBS). Oma soome-ugri huvi kohta ütleb ta nii: “Soome-ugri keeled oli minu Tartu Ülikoolis omandatud kõrghariduse teema, uurimustöö oli vadja keelest. Olen aastaid töötanud ka soome keelega. Hiljem vahetasin küll eriala, kuid olen alati huvi tundnud, mis toimub soome-ugri maailmas.” Varem on ta töötanud nii tõlgina kui ka kultuurisekretärina Soome Instituudis, juhtinud EL ja väliskoostöö osakondi kultuuriministeeriumis ning majandus- ja kommunikatsiooni ministeeriumis. Ta esindas Eestis majandusdiplomaadina OECD juures, korraldas Eesti EL eesistumise sündmusi ja paavsti visiiti.

Piret Kooli
VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressi teabejuht
piret@fennougria.ee

Piret kajastab ja vahendab Fenno-Ugrias VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressi, selle ettevalmistusi, osalejaid ja sõnumeid nii meie kodulehel, sotsiaalmeediakanalites kui ka laiema avalikkuse tarvis mujal meedias. Ta on pikaaegse kogemusega ajakirjanik, saatejuht ja toimetaja, kes on aastaid ka kommunikatsioonitööd teinud. Seda nii Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011, ESTO 2019, Suomi 100 kui ka EV100 toimkondades. Enne Fenno-Ugria Asutusega liitumist töötas ta Soome Instituudis.

Ene Vesilo
Raamatupidaja
ene.vesilo@fennougria.ee

Ene hoiab silma peal Fenno-Ugria raamatupidamisel. Kõige rohkem meeldib talle selle töö juures mitmekülgne ja põnev projektiarvestus.