Taas on käes aeg kui paljud eestlased ja teised hõimlased teadvustavad tugevamini oma rahvuslikku omapära ja kuulumist soome-ugri rahvaste perre!
MTÜ Fenno-Ugria Asutus koostöös heade partneritega on korraldanud hõimupäevadeks ja -kuuks soome-ugriteemalise kultuuriprogrammi: saab külastada kontserte, vaadata soome-ugri teemalisi filme ning osaleda kirjandusüritustel. Igal aastal on hõimupäevadeks Eestisse kutsutud ansambleid, kirjanikke, kunstnikke ja teisi külalisi Venemaa soome-ugri aladelt, aga ka Soomest ja Ungarist.
Hõimupäevade suurkontserdid on justkui elavad soome-ugri rahvamuusika entsüklopeediad. Külla tulnud ansamblid ja rahvamuusikud annavad ülevaate soome-ugri rahvaste rahvalaulu- ja pillimängutraditsioonidest ning esindatud on peaaegu kõik sugulasrahvad: esinevad udmurdi Ekton Korka ning Maria Korepanova, ersa-mokša ansambel Oyme, karjala Istoky, ungari Magyar Hang, soome Faarao Pirttikangas & Kuhmalahden nubialaiset, mari Murseskem, komi Tomlun, neenets Ruslan Salinder, ingeri Röntyskä, liivi Kāndla ning Eestis tegutsevad soome-ugri lauljad ja ansamblid. Kontserdid lõpevad tantsutoaga udmurdi ansambli Ekton Korka eestvedamisel.
Hõimupäevade peakontsertidel seavad Eestis tegutsevad soome-ugri seltsid sisse infolauad rahvaste käsitööd ja kultuuri tutvustavate väljapanekutega ning kohviku soome-ugri rahvaste suupistetega.
Rahvusvaheline konverents „Soome-ugri muuseumid – kuidas edasi?“ keskendub inimese kujutamisele soome-ugri rahvastega tegelevates muuseumides. Art Leete esitleb Eesti Rahva Muuseumis soome-ugri püsinäitust “Uurali kaja” ja Eesti ekspositsioonist „Kohtumised“ räägib Kristel Rattus. Komi, karjala, isuri, liivi ja teiste soome-ugri rahvaste kultuuripärandi säilitamisest ja tutvustamisest rahvus- ja etnograafiamuuseumides kõnelevad Ágnes Kerezsi, Svetlana Bandura, Ligita Betiņa Tatjana Berdaševa ja Nikita Djatškov.