Jäta menüü vahele
18.10.2022

Hõimuklubi uus hooaeg avab Fenno-Ugria raamatukogu

Hõimupäevad 2022 programm jätkub traditsioonilise klubiõhtuga, mis seekord on pühendatud Fenno-Ugria raamatukogule. Üksnes veebi vahendusel jälgitav Hõimuklubi toimub kolmapäeval, 19. oktoobril kell 17.

Kuna 2022. aasta on Eestis pühendatud raamatukogudele, siis on Hõimupäevad 2022 programmiski raamatutel ja raamatukogudel oma koht. Ka Fenno-Ugrial on oma raamatukogu ja nüüd on aeg sellega esmalt veebiülekande vormis tutvust teha.

“Aastakümnete jooksul on Fenno-Ugriasse kogunenud unikaalne soome-ugri rahvaid, nende keeli ja kultuure tutvustav raamatukogu. Raamatukogus on sadu raamatuid, mida pole üheski Eesti raamatukogus,” rõhutab Hõimuklubi korraldaja Jaak Prozes. Koos bibliograaf Andres Heinapuuga tutvustavad nad seekord vaatajale Fenno-Ugria raamatukogu saamislugu.

Raamatukogu laenutussüsteemist ning kataloogimisest räägib museoloog ja bibliograaf Giina Kaskla. Oma lemmikraamatuid tutvustavad ja loevad ersa Natalia Ermakov, mari Aleksei Aleksejev, komi Svetlana Koltšurina ja udmurt Mush Nadii.

Muu hulgas anname Hõimuklubi jälgijale aimu ka sellest, kuidas saab e-kataloog ESTER kaudu laenutada Fenno-Ugria kogudes leiduvaid teoseid. Ülekannet saab ka järelvaadata!

Korraldaja: Fenno-Ugria Asutus, Eesti Keele Instituut 
Täname: Eesti Rahvusraamatukogu
Toetaja: Eesti Kultuurkapital, HTM hõimurahvaste programm
Tehniline teostus: MIND media