Jäta menüü vahele

Külaskäigud maailma serva

Tundeküllased külaskäigud maailma serva

Pärimusmuusiku ning fotograafi Karoliina Kreintaali Mordva ja Udmurdi teemaline fotonäitus põhineb kahel pärimusmuusika välitööl, mis leidsid aset 2015. aasta juulis Mordvamaal ning 2017. aasta juunis-juulis Udmurtias.

Karoliina Kreintaali käimised soome-ugri rahvaste juurde said alguse 2012. aastal, mil ta pärimusmuusika tudengina Ingerimaale sattus. Välitöödele kutsus teda kaasa tema tollane rahvalaulu õppejõud muusikaakadeemias Janika Oras, kelle eestvedamisel käisidi kaastudengitega hõimurahvaste juures vanema rahvalaulu teadjaid ja keeleoskajaid otsimas ning salvestamas.

Noore kogenematu õpilasenaavardas see niivõrd tema maailmapilti ja arusaama pärimusmuusika olemusest, et ta palus end kõigile järgnevatele ekspeditsioonidele kaasa võtta. Välitöödel sai tema ülesandeks võimalikult liikumatult (ning väsimatult) laulikute suu ees mikrofoni hoida ja pilte teha. Nendest reisidest sai alguse tema armastus fotograafia vastu, sest need väljasõidud olid kui ajas tagasiminek.

Kuue aasta jooksul sattus ta välitöödele Ingerimaale vadjalaste ja isurite juurde, Karjalasse, Mordvamaale ning Põhja-Udmurtiasse. Hobifotograafina armastab ta enim pildistada inimesi ja sellele on ta keskendunud ka oma näitust koostades.

Koostajast

Karoliina Kreintaal (snd 1988. aastal Vaidas) on pärimusmuusika interpreet ja õppejõud, mängib ansamblites Tintura ja Torupilli Jussi Trio ning õpetab TÜ VKA-s ja EMTA-s pärimuslikku viiuli- ja ansamblimängu.

Näitusel on kasutatud Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi materjale aastatest 2012-2017.

Väljaandja: Karoliina Kreintaal

kontakt ja tellimine
Karoliina Kreintaal
karoliinakreintaal@gmail.com