Jäta menüü vahele

Kontserdid

Allpool anname ülevaate kavandatud muusikaprogrammist (täiendamisel!).

COVID-19 viirusest tekkinud olukord ei luba hetkel täpselt määratleda, millises vormis ja mahus seekordne Hõimupäevade tervikprogramm toimub. Kuna aga 2020. aasta on Eestis kuulutatud digikultuuri aastaks, siis soovime Tartus toimuvad hõimupäevade peakontserdi tuua otseülekandena kätte kogu soome-ugri maailmale, riigipiiride avatusest ja viiruse levikust sõltumata. Allpool anname ülevaate kavandatud muusikaprogrammist (täiendamisel!). Kuupäevade kaupa saab ülevaate kavalehelt. Sisulised ülevaated: Konverents, Kirjandus ja Näitused.


Hõimupäevad 2020 peakontserdid TARTUS ja TALLINNAS

LAUPÄEVAL, 17. oktoobril kell 16

Digikultuuri aastale pühendatud kontserdi lavastas Kadi Haamer.
Ülekande tegi MINDmedia meeskond / FB@minf99. Kontserti saab järelvaadata.
Peakorraldaja on MTÜ Fenno-Ugria Asutus.

Soome-ugri rahvaste rahvalaul ja luuletajate looduslähedane, nõtke ning rikas keelekasutus annab etnoloogilise pärandi kõrval virgutavat tunnistust, et kuulume loodusrahvaste hulka. Digiajastu tehnika võimaldab soome-ugri rikkalikul traditsioonil ja ka kaasaegsel pärandil ülikiirelt ja lihtsalt levida, mis kokku loob tõeliselt avardava ja äratava kogemuse. Kutsume kõiki sellest ühisest ja kosutavast rikkusest Hõimupäeval ERMis osa saama!


PÜHAPÄEVAL, 18. oktoobril kell 17

Helilooja Veljo Tormis 90. sünniaastapäevale pühendatud kontserdi lavastavad Anne Türnpu ja Eva Koldits, kunstnik Kairi Mändla.

Piletilevis müüdava pääsme hind on 10 eurot, kuni 18-aastatele sissepääs prii. Pileteid on müügis ka enne kontserti. Kontserdil soovitame kanda kaitsemaski.


Muud kontserdid:

KOLMAPÄEV, 14. oktoober

Tartus õppivad ja elavad udmurdid on asutanud oma folklooriansambli Jumšan gur ehk Peoviis juba 2006. aastal ning tutvustavad meelsasti oma kodukoha rahvakultuuri, kui neid esinema kutsutakse. Ansambli koosseis on tegutsemisaja jooksul pidevalt muutunud, kuna see koosneb peamiselt tudengitest. Samas on ka staažikamaid osalejaid, kes on ansambli koosseisus olnud selle algusajast peale. Vaata udmurdi ansambli esinemisi: https://youtu.be/jY4UyFvDADs ning https://youtu.be/gMPZ_2KVqKQ

Peole sissepääs prii.
Korraldab Põlva Seto Selts. Sündmust toetab Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp ja Põlva Seto Selts.


NELJAPÄEV, 15. oktoober

Kontserdist tehtud ülekannet saab uuesti vaadata klõpsates lingile.
Toimub koostöös Eesti Folkloorinõukoguga.


LAUPÄEV, 17. oktoober 

KOLMAPÄEV, 28. oktoober

Piletid 8 ja 10 eurot müügil kohapeal.
Kontsert toimub koostöös Fenno-Ugria Asutuse ja Hõimupäevadega.

Kontserdikavas on ungari, mari, soome ja eesti heliloojate kammermuusika keelpillikvartetile, klaverile ja harmooniumile. Kui ungari helilooja Ernst von Dohnányi serenaad keelpillitriole pakatab elujõust ja energiast, siis eelkõige ooperiloomingu poolest tuntud soome helilooja Aulis Sallineni leinamarss harmoneerub järjest sügavamalt maad võtva sügisega. Eesti heliloomingust on esitusel koosseisu poolest üsna rariteetsed leiud – Lüdigi ja Tobiase teostes kõlav harmoonium toob kontserdile veidi jõuluhõngu. Ester Mägi “Rõngu viis” ja mari helilooja Andrei Eshpai ungari rahvaviisid on aga tõelised pärlid rahvamuusika sugemetega klassikalisest muusikast.


Hõimupäevad on kõige olulisem soome-ugri rahvaid tutvustav ja koostööd edendav avalikkusele suunatud sündmustesari Eestis. Hõimupäevad kuuluvad rahvusvahelise folklooriühenduse CIOFF festivalide hulka.