Jäta menüü vahele
Hõimupäevad 2018 plakat
Hõimupäevad 2018 plakat

Kirjandus 2018

Hõimupäevad 2018

K 17.10 kell 18 – Kirjanduslik kolmapäev Kirjanike Majas Tallinnas

Eesti Kirjanike Liidus kõnnivad Eesti-Udmurdi luulesillal ja loevad luuletusi ja jutustavad Mush Nadii, Jan Rahman, Mihkel Kaevats, Jürgen Rooste. Erikülalisena astub üles noor udmurdi luuleanne Bogdan Anfinogenov Udmurdimaalt.

Udmurdi luuletaja-räppar Bogdan Anfinogenov @YouTube

N 11.10 kell 18 – Soome-ugri tõlkekirjandus
raamatukaupluses Puänt Tallinnas (Telliskivi 60a)

Väiksemate sugulasrahvaste kirjanduselust ei tea me kuigi palju. Hõimupäevade kirjandusõhtul esitleme Arvo Valtoni koostatud ja kirjastuse Ilmamaa välja antud koguteost „Vaateid soome-ugri rahvaste kirjandusele“, mis annab ülevaate osa uurali keelkonda kuuluvate soome-ugri rahvaste kirjandusest. Käsitletud on sürjakomi, permikomi, udmurdi, mari, mordva, handi, mansi, neenetsi, sölkupi, karjala, vepsa, saami ja liivi kirjandust. Iga rahva kohta on toodud üldandmed rahvastiku ja asumisala kohta, kirjeldatud kirjanduse algusaega ning antud ülevaade olulisematest autoritest koos mõningate luulenäidetega.

Tegelikult on ka eesti keelde päris palju tõlgitud, näiteks udmurdi, mari, komi, mansi ja vepsa eeposed, proosa- ja näidendivalimikke, luulekogusid ja palju muud. Mida tõlgitud kirjandusest oma lugemislauale valida, selles aitab selgust tuua Eestis elav udmurdi tõlkija ja luuletaja Mush Nadii. Kuulame ka katkendeid eepostest ja kõlavad erinevad soome-ugri keeled.

Raamatupoest Puänt saab raamatud kohe ka koju kaasa osta.