Jäta menüü vahele

Filmiprogramm 2016

Hõimupäevad 2016


“Läbi vepslaste maa: 50 aastat hiljem”

Dokumentaalfilm Venemaal, Leningradi oblastis elavatest vepslastest, nende identiteedist ja keelest. Kas jääda olude kiuste vepslaseks või sulanduda venemaalaste massi? Kas hoida kinni emakeelest või minna täielikult üle vene keelele? Eesti etnoloogid rändavad kunagiste kolleegide jälgedes läbi tühjenenud külade. Argielustseenide ja intervjuude vahendusel avaneb pilt sealsest elust ja valikutest, millega praeguse Vepsamaa asukad silmitsi seisavad. Mälestuskillud ja vanad fotod võimaldavad heita nostalgilise pilgu aega, kui neis paigus tuksus veel elu.

Autorid: Indrek Jääts ja Maido Selgmäe
ERM 2016
Pikkus: 55 min

K 12.10 kell 18 Tallinna ülikooli BFMis

R 14.10 kell 18 Eesti Rahva Muuseumi auditooriumis.

”Armastuse maa”

Dokumentaalfilmi „Armastuse maa“ peategelane on metsaneenetsi põhjapõdrakasvataja ja luuletaja Juri Vella. Armastuse maaks nimetab Juri tükikest Lääne-Siberi metsatundrat, kus tema põhjapõdrad igal sügisel paarituvad. Sealsamas käivad piirkonnas naftat ammutava Lukoili töötajad jahil. Palju aastaid on Juri püüdnud neid Armastuse maalt eemale tõrjuda, sest automürin, püssilasud ja purjutavate naftatööliste lärm häirib põtrade paaritumist. Juri kasutab naftafirma töötajate minema peletamiseks mitmeid omapäraseid vastupanuvõitluse viise – alates sissetungijate filmimisest kuni temaatiliste luuletuste kirjutamiseni. Juri ei võitle ainuüksi iseenda heaolu nimel – tema edu innustaks ka teisi põlisrahvaid rohkem oma õiguste eest seisma.

Autor: Liivo Niglas
Tootjad: F-Seitse OÜ ja MP DOC
Pikkus: 78 min
2016

T 25.10 kell 18.00 KUMU auditooriumis ESILINASTUS

E 31.10 kell 19.00 Tartu Elektriteatris

Soome-ugri filmiõhtu Genialistide klubis

K 12.10 kell 18.00
Tartu ülikooli udmurtidest doktorandid Denis Kornilov ja Sergei Sidorov esitlevad oma dokumentaalfilme, animatsioone ja klippe ning vestlus nendega tänapäeva udmurdi filmi olukorrast.

Soome-ugri filmifestival FUFF esitleb 2016. aasta festivali auhinnatud töid. Vestlusring koolitus- ja tutvumisreisidest soome-ugri aladele.

Ingerimaa filmiõhtud

Tutvustavad YLEs valminud filme ingerisoomlaste kultuurist ja ajaloost.

28.−29.10. Tartu Ingeri Majas koostöös Tartu Ingerisoome seltsiga