Jäta menüü vahele

Kirjandus

Hõimupäevad 2020 kirjandusprogramm

COVID-19 viirusest tekkinud olukord ei luba hetkel täpselt määratleda, millises vormis ja mahus seekordne Hõimupäevade tervikprogramm toimub. Kuna aga 2020. aasta on Eestis kuulutatud digikultuuri aastaks, siis soovime hõimupäevade peakontserdi tuua otseülekandena kätte kogu soome-ugri maailmale, riigipiiride avatusest ja viiruse levikust sõltumata. Allpool avaneb kirjandusprogramm (täiendamisel!). Sisulise ülevaate saab ka lehekülgedelt Kontserdid, Konverents ja Näitused


Kirjandusprogramm 2020

→ LUULEKLUBI: külas on Hasso Krull

Teisipäeval, 6. oktoobril kell 18.30-20.00
Tallinna keskraamatukogu 3. korruse rõdusaalis

Luuleklubi üritusel loetakse luuletusi, räägitakse luuleteostest ning luule kirjutamisest ja esitamisest.
Hõimukuu raames toimuvas luuleklubis tutvustab oma loomingut luuletaja ja tõlkija Hasso Krull. Lisaks kõneldakse luuletuste tõlkimisest võõrkeelest eesti keelde. Kuidas seda tehakse ja kuidas tõlkimisel säilitada luuletuste mõte? Millised iseärasused on lähedaste sugulaskeelte tõlkimisel?

Kõikidel osalejatel on võimalus esitada enda või teiste autorite luuletusi.
Sissepääs tasuta!

Osalemine eelregisteerimisega aadressil aimur.keskel@tln.lib.ee.

Korraldaja: Tallinna Keskraamatukogu / sündmuse lehekülg Facebookis

Kirjanduslik kolmapäev: hõimupäevade kirjandusõhtu

Kolmapäeval, 14. oktoobril kell 18
Kirjanike Liidu Musta laega saalis

Et hõimlased lähemalt ja kaugemalt ei saa praegu kohale lennata ega laevutada, siis teeme kohapääl omade keskis hõimuõhtu ära. Kohale on tulnud laulikud-luuletajad, kes ajavad etnofuturismi õilsat asja ja hõimurida tänapäeva Eesti ühiskonnas, igaüks omal moel, aga pea kõigi nende esinejate loomingu juured ning lätted asuvad sügavalt hõimupinnases, tegelevad identiteediotsinguga maailmas, milles kollektiivne alateadvus peab leidma endale uusi olemisvorme.

Laulavad ja loevad Muš Nadi, Mari Prekup, Kairi Leivo, Lauri Sommer, Kalev Vapper, Artur Rinne, Kristel Mägedi, Veronika Kivisilla, Meisterjaan, Siim Aimla ja Jürgen Rooste.

Õhtu sünnib Fenno-Ugria Asutuse ja Eesti Kirjanike Liidu koostöös.