Jäta menüü vahele
kaks naist esinevad

Korralda ise hõimupäev

Kas teadsid, et ka Sinul on võimalik kutsuda Eesti soome-ugri seltside folklooriansambleid oma maakonda, kooli, kultuurimajja jm esinema. Tellida saab ka temaatilisi rändnäitusi, raamatuid ja filme.

Kutsume Eesti kultuuriorganisatsioone, koole ja vabaühendusi üles tutvustama hõimurahvaid ja pühendama mõne sügisese tegevuse hõimupäevale. Võimalusi on mitmeid: korraldada kontserte, tellida rändnäituseid või kohtumisõhtuid, tutvustada kirjandust, viia läbi temaatilisi koolitunde.

Loodame, et hõimupäevast kujuneb kõikjal Eestis meeldejääv pidupäev, mis avardab meie teadmisi hõimurahvastest ning süvendab huvi rahvusliku kultuuripärandi vastu!

Maria Korepanova

Udmurdi päritolu pärimusmuusik Maria Korepanova (PhD) tutvustab udmurdi ja bessermani rahvamuusikat üksi, aga ka koos udmurdi folkloristi Nikolai Anisimoviga (PhD),  eesti-udmurdi ansambliga Ar-God ning mitmetes muudes muudes kooslustes.  
KONTAKT:
maria.korepanova.singer@gmail.com

Mari laulja Anna Makeev (vasakul) tutvustab ja tõlgendab eelkõige idamaride iidseid rahvalaule nii solistina kui ka koos jaapanlannast kandlemängija Sakiko Ishiiga. Tallinna Mari Seltsi folklooriansambli eestvedajateks on Anna Makeev ja viiuldaja Inga Pogonina. 
KONTAKT: 
anmish87@gmail.com(+372) 5694 3660

Tallinna udmurtide lauluansambel Ošmes koos lõõtsamängijast juhendaja Pavel Kuterginiga   tutvustab eelkõige udmurtide laulupärandit, kuid oskab hästi seada ka tantsusamme.  
KONTAKT: 
aiki.haug@gmail.com

Tartu udmurtide ansambliga Jumšan Gur saab läbi viia hoogsa tantsutoa, ent  repertuaaris on kindel koht ka kaunitel lüürilistel lauludel. 
KONTAKT:
yumshangur@gmail.com

Ersa kultuuriseltsi Sjatko  lauluansambel Kilejne (Tallinn) tutvustab lisaks lauludele ka ersade uhkeid rahvariideid.  KONTAKT: ersalanna@gmail.com
mordva rahvariides inimesed

Tallinnas tegutsev Eesti-Mordva seltsi folklooriansambel Vastoma. 
KONTAKT: ermakov.natalia@gmail.com

Läti Rahvuskultuuri Seltsi ansambli Rēvele repertuaaris on olulisel kohal liivi laulupärand (Tallinn)

KONTAKT: laura.shmideberga@gmail.com

Tartu Marilaste Seltsi folklooriansambel Mari Kumõl
KONTAKT: tartumariushem@gmail.com

Folkloorinõukogu vähemusrahvuste töörühma kaudu toimuvad koolitused:

Täpsemalt

EFN vähemusrahvuste töörühm
vahemusrahvused@folkloorinoukogu.ee

Fenno-Ugria Asutus ja partnerid on koostanud mitmeid soome-ugri rahvastest kõnelevaid näitusi, mida on võimalik tellida koolidesse, rahvamajadesse, muuseumidesse. Ekspositsiooniga koos on huvilistel võimalus kutsuda Fenno-Ugria poolt ka keegi näituse teemal loengut pidama.
Rändnäituste ja/või loengute tellimiseks palume kirjutada aadressile info@fennougria.ee.

Rändnäituste ja/või loengute tellimiseks palume kirjutada aadressile info@fennougria.ee.