Jäta menüü vahele
ringmäng
Hõimupävad 2020 Foto: Ruudu Rahumaru

Hõimupäev

Oktoobrikuu kolmandal laupäeval heisatakse Eestis hõimurahvaste auks riigilipud!
Fenno-Ugria eestvõttel toimub samal ajal ka üle-eestiline festival Hõimupäevad, mille üks peakontsert leiab aset just hõimupäeval.

Oktoobrikuu kolmandal laupäeval tähistatakse Eestis hõimupäeva ning sel puhul heisatakse meie riigilipud. 
Riikliku tähtpäevana on hõimupäev ühelt poolt Eesti omanäolise keelelise ja kultuurilise identiteedi ning rahvusliku omakultuuri päev, teisalt aga pühendatud soome-ugri rahvaste sidemetele ja koostööle. 

MTÜ Fenno-Ugria Asutuse eestvõttel toimub oktoobrikuu kolmanda nädalal traditsiooniliselt ka üle-eestiline festival Hõimupäevad, mis on soome-ugri rahvastele pühendatud sündmustesari ja  mille värvikirevamad kontserdid toimuvad just hõimupäeval. Festivaliprogrammi kuuluvad muuhulgas näitused, filmilinastused, konverents, kirjandusõhtud ja palju muusikat.

Hõimupäevaga soovime paremini teadvustada eestlaste kuulumist soome-ugri rahvaste perre, väärtustada omaenda päritolu, emakeelt ja kultuuripärandit. Selle päeva tähistamine riikliku tähtpäevana suurendab üldsuse huvi meie sugulasrahvaste, nende keelte ja kultuuride vastu ning võimaldab kõnelda päevakajalistest probleemidest. Ühtlasi annab see ka põhjuse pidada tihedamat ühendust Venemaal elavate soome-ugri rahvaste ja ka omariiklust omavate soomlaste ning ungarlastega nii kodanikualgatuse korras kui ka kohaliku omavalitsuse ja riiklikul tasandil. Ühiselt saame ärgitada riike ja omavalitsusi, kus soome-ugri rahvad vähemusena elavad, oma põlisrahvastesse tõsisemalt suhtuma.

Kadi Raudalainen, MTÜ Fenno-Ugria Asutuse juht
15.10.2022

Järgmised:

21.10.2023
19.10.2024
Üle Eesti
hõimupäevade logo, valge taust

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimupäevad 🌌 2022