Jäta menüü vahele
tunnuspilt
Hõimupäevad 2019 plakat

Peakontserdid 2019

Hõimupäevad 2019 kava põliskeelte aastal

R 18.10.2019 Viljandis Pärimusmuusika Aidas

L 19.10.2019 hõimupäev Eesti Rahva Muuseumis

P 20.10.2019 Tallinna Vaba Laval (Telliskivi 60a/9)

uksed avanevad kell 15

 Külla on tulemas ehe folklooriansambel Jugõdlan’ Komimaalt ning armastatud mari rahvamuusikud Jorga Katše ja Polina Italjeva. Udmurte esindab noor mitmekülgne pillimees Pavel Aleksandrov Tatarstanist. Kontserdil esinevad ka Eesti folkloorifestivalide sagedane külaline, ersa mitmehäälset laulukultuuri tutvustav naisteansambel Merema ning ungari traditsiooniline rahvamuusikaansambel Magos koos noore andeka lauliku Bori Feketega. Põhjala tundrate hääli vahendab kuulajale legendaarne saami muusik, saami traditsioonilise joiu tuntuim tänapäevastaja Wimme Soomest. Tartus esineb koos Wimmega ka Tapani Rinne. Külalisi tervitavad Eesti ja kohalike soome-ugri rahvaste seltside folklooriansamblid.  2019. aasta on ÜRO poolt kuulutatud rahvusvaheliseks põliskeelte aastaks. Ka tänavused hõimupäevad on pühendatud põliskeelte aastale ja toovad meie hääbumisohus ja ohustatud sugulaskeeli rohkem nähtavale-kuuldavale. Maailmas kõneletavast 7000st keelest on ohus rohkem kui kolmandik ehk 2680.   

Toetajad

Eesti Kultuurkapital, HTM hõimurahvaste programm, Tallinna kultuuriamet, Tartu linn, Ungari Insituut/Balassi Instituut, NKA (Ungari Kultuurkapital), Soome Suursaatkond.

Koostööpartnerid

Eesti Rahva Muuseum, Folkloorinõukogu, Tallinna ülikool, BFM, Eesti Keele Instituut, Eesti Kirjanike Liit, Kammermuusikud, Eesti Pärimusmuusika Keskus, ToomteaterHõimupäevad 2019 kuuluvad CIOFF rahvusvaheliste folkloorifestivalide nimekirja ning on pühendatud ÜRO põliskeelte aastale.