Jäta menüü vahele
12.10.2016

Hõimunädala sündmused 2016 kolmapäeval Tartus ja Tallinnas

Kolmapäevases hõimunädala Tallinna programmis filmiesilinastus BFMis ning kontsert ja tantsutuba Hopneri majas, Tartus Genialistide klubis soome-ugri filmi- ja muusikaõhtu.

Tänavuse hõimunädala raames esilinastub äsja valminud dokumentaalfilm eestlaste hõimurahvast vepslastest „Läbi vepslaste maa: 50 aastat hiljem“

See on film Venemaal, Leningradi oblastis elavatest vepslastest, nende identiteedist ja keelest. Kas jääda olude kiuste vepslaseks või sulanduda venemaalaste suurde hulka? Kas hoida kinni emakeelest või minna täiesti üle vene keelele?

Eesti etnoloogid rändavad kunagiste, juba 1960. aastetel Vepsamaad külastanud kolleegide jälgedes läbi nüüdseks tühjenenud külade. Argielustseenide ja intervjuude vahendusel avaneb pilt sealsetest oludest ning valikutest, millega tänase Vepsamaa asukad silmitsi seisavad. Mälestuskillud ja vanad fotod võimaldavad heita nostalgilise pilgu aega, kui neis paigus tuksus veel elu.

55 minutit kestva filmi autorid on Indrek Jääts ja Maido Selgmäe. Tootnud Eesti Rahva Muuseum. Sissepääs tasuta
Film linastub ka reedel, 14. oktoobril kell 18.00 Tartus Eesti Rahva Muuseumis (Muuseumi tee 2, Hurda saal)

vepsafilm_mg_7215
Kaader filmist

Tallinna 12. oktoobri tantsuklubi  on pühendatud hõimupäevadele. Külla tuleb suurepärane udmurdi tantsuansambel Ekton Korka, kes on innustust saanud ungarlaste tantsutoaliikumisest ja selle traditsiooni ka Udmurdimaal sisse viinud. Ungarist osaleb tantsuklubis pereansambel Magyar Hang ning külalisi on oodata veelgi. Kohale tasub tulla juba tund aega varem, et saaks sisse elada ja sammud rahulikult selgeks õppida.

ekton-korka-004
Ekton Korka

Genialistide klubi muutub hõimupäevadel üheks õhtuks soome-ugri filmi- ja muusikaklubiks. Üritusel „Hõimuhääled – filmid ja helid“ linastuvad Venemaal valminud soome-ugri filmid, millele järgnevad kohapealsed vestlusringid filmitegijatega. Oma lühifilme esitlevad Udmurdi režissöörid Denis Kornilov ja Sergei Sidorov. Lisaks Ivan Golovnevi filmid hantidest ja udmurtidest.

Pärast filmivaatamist algaval kontserdil astuvad üles kaks tõeliselt omanäolist ansamblit: ersa folkansambel Oyme ja Faarao Pirttikangas Soomest –saab nautida nii soome kolkaküla tumedat bluusi kui ka elektroonilist ersa-mokša maailmamuusikat.

faarao_pirttikangas_soome_ugri_fenno_ugria_hoimupaevad_2016
Faarao Pirttikangas & Kuhmalahden Nubialaiset

TALLINNAS
Indrek Jäätsu dokumentaalfilm “Läbi vepslaste maa”
kl 18 Balti Filmi ja Meediakooli kinos SuperNova (Narva mnt 27, ruum N406)

Udmurdi õhtu Tallinnas Hopneri majas (Raekoja plats 18)
kl 19 ansambel Ekton Korka
kl 20 udmurdi-ungari tantsuklubi

TARTUS
Soome-ugri õhtu „Hõimuhääled − filmid ja helid“ Tartus Genialistide klubis (Lai 37 taga)
kl 18 Venemaal valminud soome-ugri filmid
kl 20 Faarao Pirttikangas & Kuhmalahden Nubialaiset ja OYME