Avatud on teadus- ja arendusprojektide taotlusvoor
Erandlikult võib käesolevasse taotlusvooru esitada ka projekte, mille tegevustega on alustatud 2022. aastal enne taotlusvooru väljakuulutamist. Taotlusvooru kogueelarve ühe kalendriaasta kohta on 75 000 eurot.
Hõimurahvaste teadus- ja arendusprojektide meetme kaudu toetatakse keele ja kultuuri alast teadus- ja arendustegevust hõimurahvaste keele, ajaloo ja kultuuriga seotud erialadel, nagu keeleteadus, folkloristika, keeletehnoloogia, ajalugu, arheoloogia, etnoloogia, museoloogia jmt.
Toetatakse tegevusi, millega panustatakse:
hõimurahvaste keelte ja kultuuride teaduslikku uurimisse ja arendamisse:
hõimurahvaste keele- ja kultuuripärandi kogumine, säilitamine, uurimine ja vahendamine;
hõimurahvaste päritolu kui ka teiste noorteadlaste ja välisüliõpilaste kaasamine projektidesse ja nende õpingud Eesti kõrgkoolides;
koostöö rahvusvaheliste teadlasvõrgustike ja -projektidega;
uute ja innovaatiliste lähenemiste, meetodite ning vahendite juurutamine teadustöös.
Hõimurahvaste programmist ei toetata:
– üldjuhul taotluse esitamise tähtajaks juba toimunud projekte
Mulgi Kultuuri Instituudi juhataja ja kultuuriaasta projektijuht Ave Grenberg ütles, et aasta soome-ugri kultuuripealinnana andis Mulgimaale võimaluse soome-ugri kultuuriruumis välja paista ning tuua hõimurahvaste kultuurilist mitmekülgsust aasta vältel erinevate sündmuste kaudu ka Mulgimaale.
Fenno-Ugria Asutuse ajalugu jaguneb kahte perioodi: loomine ja tegevus enne Teist Maailmasõda (aastail 1927-1940) ning taastamine ja tegevuse jätkamine aastast 1991. Juuresolevas loetelus on märgilisemad hetked, nimed ja sündmused – meie aja lugu.