Jäta menüü vahele
10.10.2021

“Hõimurahvaste klassika” 2021 toob lavale Klassikatähed

Hõimupäevad programmi kuuluv kammerkontsert teeb sel aastal mälestava tänukummarduse eesti helilooja Ester Mägile (1922-2021), kelle loomingus oli oluline koht rahvamuusikatõlgendustel.

Tallinna vanalinnas Suurgildi hoones teisipäeval, 12. oktoobril toimuval kontserdil kõlavad käesoleval aastal manalateed läinud helilooja loodud “Variatsioonid” klaverile ja kahele klaverile. Teose esitavad ETV telekonkursi “Klassikatähed” võitja Tähe-Lee Liiv (klaver) ja saates edukalt osalenud Mirjam Avango (klarnet). Teisel klaveril mängib pianist Diana Liiv.

Veel tulevad ettekandele ungari helilooja Béla Bartóki „Rumeenia tantsud“, valik soome helilooja Jean Sibeliuse klaveripalu, ning midagi oodatut ja üllatuslikku ka teiste hõimurahvaste muusikavaramust.

Kammerkontsert “Hõimurahvaste klassika” sünnib Kammermuusikute ja Fenno-Ugria koostööna ning kuulub traditsiooniliselt soome-ugri rahvastele pühendatud festivali programmi.

Koht: Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone, Pikk tn 17, Tallinn
Algus: teisipäeval, 12. oktoobril kell 19. 
Piletid: (hinnaga 8.-/10.-) müügil kohapeal!

Milles uba?

Hõimupäevad on soome-ugri rahvastele pühendatud sündmustesari, mis toimub oktoobris ehk hõimukuul ja kulmineerub selle kuu kolmandal nädalal.

Hõimupäevi tähistatakse Eestis juba üle 30 aasta, algsetest folkloorikontsertidest on välja kasvanud suur sündmustesari, millega on kaasa tulnud väga paljud kultuuriorganisatsioonid üle Eesti. Lähtuvalt oludest ja aja nõuetest ei ole küll praegu enam nii palju külalisi kui varem, seevastu videosillad saavad ühendada soome-ugri maailma eri paiku pareminigi. Kõige olulisem eesmärk – tutvustada sugulasrahvaid koolinoortele on olnud fookuses alati. 

Siit ka meie üleskutse: korralda ka ise hõimupäevi! Kutsume kõiki Eesti kultuuriorganisatsioone, koole ja vabaühendusi üles tutvustama hõimurahvaid ja pühendama mõne sügisese tegevuse hõimupäevale. Võimalusi on mitmeid: korraldada kontserte, tellida rändnäituseid või kohtumisõhtuid, tutvustada kirjandust, viia läbi temaatilisi koolitunde. Üheskoos tegutsedes kujuneb hõimupäevast kõikjal Eestis meeldejääv pidupäev, mis avardab meie teadmisi hõimurahvastest ning süvendab huvi rahvusliku kultuuripärandi vastu!