Jäta menüü vahele
28.05.2020

2020. aasta Ilmapuu auhinna pälvis liivlane Valts Ernštreits

Foto: Zane Ernštreite

Vastse laureaadi tegevust iseloomustab laiaulatuslik koostöö — Valts Ernštreits on ühendanud liivi keelest, ajaloost ja kultuurist huvitunud inimesi nii Lätis, Eestis, Soomes, Rootsis kui ka mujalgi. Selle tulemusel on teadmine liivlastest, nende keelest ja ajaloost jõudnud Euroopa piiridest kaugemalegi.

Isiklikku suhet liivi keele, kultuuri, ajaloo ja inimestega on Ernštreits väljendanud liivikeelses luules, nt luulekogudes „Trillium / Trilium“ (2018) ja „People like us / Seļļizt nemē mēg“ (2019).

Ilmapuu auhinna käesoleva aasta konkurss oli väga kõrgetasemeline, kokku esitati auhinnale 26 nominenti — mari, ersa, mokša, komi, handi, udmurdi, karjala, ingerisoome, vepsa ja liivi keele-, kultuuri- ja ühiskonnategelast ja kollektiivi. Nominendite seas oli nii teenekaid keeleteadlasi, rahvakultuuri uurijaid, kooliõpetajaid, muuseumite töötajaid, ajakirjanikke kui ka noori soome-ugri aktiviste.

HTM hõimurahvaste programm annab Ilmapuu auhinna välja alates 2010. aastast. Preemia eesmärk on tunnustada soome-ugri hõimurahva kultuurilise identiteedi ja püsimajäämisega seotud kodanikualgatuslikku tööd. Auhinna suurus on 2500 eurot.

Fotosid laureaadist saab alla laadida klõpsates lingile ( Fotod: Zane Ernštreite)


Rohkem infot:
Marika Alver
Hõimurahvaste programmi koordinaator
marika@fennougria.ee
tel +372 55529199