Jäta menüü vahele
06.09.2022

Hõimurahvaste kirjandusauhinna konkurss on avatud!

Haridus- ja teadusministeeriumi hõimurahvaste programmi kirjandusauhinnale kandideerimise tähtaeg on 30. septembril. Kandideerimise tingimused on uuenenud!

Kirjandusauhind on asutatud udmurdi kirjaniku ja ühiskonnategelase Kuzebai Gerdi (1898–1937) auks.
Ta kirjutas üle 400 luuletuse, tema sulest on ilmunud poeeme, näidendeid, proosat ning mitmeid tõlketöid.
Gerd on udmurdikeelse lastekirjanduse rajaja.

Avatud on hõimurahvaste programmi kirjandusauhinna 2022. aasta konkurss!

Haridus- ja Teadusministeeriumi hõimurahvaste programm annab alates 2007. aastast välja kirjandusauhinda, et tunnustada omariikluseta hõimurahvaste omakeelsete kirjandusteoste autoreid või tõlkijaid. 

Kirjandusauhind antakse:

  • kirjanikule või tõlkijale hõimurahvaste keeltes avaldatud kirjanduslikult ja keeleliselt märkimisväärse ilukirjandusteose eest, mis on ilmunud nelja viimase aasta jooksul (2018—2022); 
  • kirjanikule või tõlkijale, kelle tegevus on märkimisväärselt aidanud tutvustada omariikluseta hõimurahvaste kirjandust Eestis ja laiemalt Euroopas.

Auhinnafond 2500 eurot. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 30.09.2022

Käesoleval aastal ootame konkursile kandideerima väljaspool Venemaa Föderatsiooni tegutsevaid kirjanikke. Kirjandusauhinnale võivad kandidaate esitada kõik soovijad, sh võib auhinnale esitada ka iseennast. Palume enne kandidaatide esitamist kindlasti tutvuda auhinna statuudi ja kandidaatide esitamise juhendiga.

Kirjandusauhinna laureaadid kuulutatakse välja 1. novembril, mis on udmurdi kirjaniku ja ühiskonnategelase Kuzebai Gerdi (1898–1937) mälestuspäev. 

täpsemalt
Hõimurahvaste programmi koordinaator
Marika Alver