Jäta menüü vahele
plakat

AR-GOD ja Svjata Vatra

Kultuurikohvikus osalevad erinevad Eestis elavate vähemusrahvuste muusikakollektiivid, kes laulavad laule oma emakeeles, kuid kaasaegses võtmes.

Kultuurikohvikus osalevad erinevad Eestis elavate vähemusrahvuste muusikakollektiivid, kes laulavad laule oma emakeeles, kuid kaasaegses võtmes.

Neljandal kohtumisel astuvad ette udmurdi-eesti bänd Ar-God ja ukraina-eesti ansambel Svjata Vatra.

Sissepääs 7 eurot
Piletid Piletilevist ja kohapeal

Muusikalist vestlusõhtut juhib Jüri Muttika.


AR-GOD – Udmurdi muusikud-folkloristid Maria Korepanova ja Nikolai Anisimov on koostöös Lõuna-Eesti multiinstrumentalisti Toivo Sõmeriga ladumas uusi kihte traditsioonide rikkalikku varamusse.

Trio AR-GOD kontserdikava koosneb põhiliselt Udmurdi eri piirkondade mitmehäälsetest rahvalauludest, mis on improvisatsiooniliselt põimitud soome-ugri ürgsete meloodiatega. Lauluseaded on tasakaalukalt tänapäevases võtmes, seotud maailmamuusika helikeelega.

Svjata Vatra ei vaja Eesti folgi maastikul kindlasti tutvustamist. Tegemist on Eesti-Ukraina folkmuusikat mängiva ansambliga. Ansambli unikaalne helikeel tugineb suuresti Ukraina trombooni ja Eesti torupilli koost öl ning ansambli solisti Ruslan Trochynskyi esinejatemperamendil. Lisainfo: svjatavatra.com

Rohkem infot

Lyudmila Yamurzina
EFN Vähemusrahvuste töörühma juht
(+372) 5841 7638

Kultuurikohvikut veab eest Eesti Folkloorinõukogu vähemusrahvuste töörühm. Eesti Folkloorinõukogu (EFN) valdkondliku keskseltsina on folklooriliikumise eestvedaja ja arendaja, kelle eesmärgiks on väärtustada pärimuskultuuri ja hoida selle järjepidevust.

17.10.2019
Kohvik Ait, Tallinn
19:00-21:00
logo

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimupäevad 2019