Jäta menüü vahele
Palivere Hiiekynnapuu
Foto: Merilin Kaustel-Lehemets /Palivere Hiiekynnapuu

“Uurali rahvaste looduslikud pühapaigad”

Eestlased ja meie lähemad ning kaugemad hõimlased näevad looduses liitlast. Oleme pühapaikades kaitsnud loodust mäletamata aegadest peale. Pühad paigad omakorda on aidanud edasi kesta meie keelel, kultuuril ja inimestel.

Uurali rahvaste loodusmaastikud ulatuvad Saamimaa tundratest Ungari pustadeni ning Siberi põlistaigast Läänemere noorte laidudeni. Samavõrra mitmekesine on meie pühapaikade asukoht ja vorm. Pühad ja puutumatud järved, jõed, lätted, mäed, puud, koopad ja kivid on omased meile kõigile. Sarnased on ka siin järgitavad tavad, kombetalitused ja kohati isegi palved ja loitsud. Uurali rahvad on hõimlased keele poolest, kuid samavõrra ühendavad meid loodususund ja pühapaigad.

Näituse panid kokku Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskus ning Hiite Maja SA, tekstid koostas Ahto Kaasik. Teostas MTÜ Fenno-Ugria Asutus. Näitusel välja pandud ülesvõtted on valitud Maavalla hiite kuvavõistlusele saadetud tööde hulgast.

Tallinnas on näitus esimest korda ning see sündmus avas ühtlasi 2019. aasta hõimupäevad.
Välja on pandud ülesvõtted soomlaste, saamide, vepslaste, karjalaste, isurite, liivlaste, komide, udmurtide, maride, ersade, merjalaste, hantide, metsaneenetsite, setode ja eestlaste pühapaikade ülesvõtetest.

Korraldajad: MTÜ Fenno-Ugria Asutus ja Tallinna Botaanikaaed.

  • Näitus on Hõimupäevade raames avatud Tallinna Botaanikaaia palmimajas E-P kell 11-16
  • Näitusele pääseb botaanikaaia piletiga: 5,5/3eur
9.-31.10.2019
Tallinna Botaanikaed, Tallinn
11:00-16:00
logo

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimupäevad 2019