Jäta menüü vahele

VI rahvusvaheline konverents “Livonica. Livonian language, history, culture”

Liivi uuringute konverentsil saab kuulata ettekandeid erinevatel liivlasi puudutavatel teemadel: keel ja selle dokumenteerimine, sotsiolingvistika, keele kontakt, ajalugu, arheoloogia, antropoloogia, uuemad liivi kogukonda puudutavad uuringud, kultuur, folkloor, entoloogia, tänapäeva kultuurilised protsessid ja nende valdkondade omavahelised seosed.

Fenno-Ugria soovitab

Konverentsi korraldajad: Läti Ülikooli liivi instituut, Tartu Ülikooli eesti keele ja üldlingvistika instituut, Liivi Kultuuri Keskus.

Konverentsi töökeeled: liivi, läti, inglise

Konverents on osa UNESCO Rahvusvahelise põliskeelte aasta programmist.


Liivlastel olnud olnud märkimisväärne roll Läänemere keelte, ajaloo ja kultuuri kujunemisel, olles samas üks väiksemaid siinse piirkonna rahvaid. Oma unikaalse keelelise ja kultuurilise identiteedi on nad säilitanud tänapäevani. 

2018. aasta oli liivi kogukonna, liivi keele uurimise ja kultuuri jaoks tähenduslik. Liivi kultuuriruum lisati Läti rahvusliku pärimuse nimekirja ning alustati selle kandmist ka UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja. Eelmisel aastal asutati ka Läti Ülikooli Liivi instituut. Livonica konverents on pühendatud Läti Ülikooli sünnipäeva 100ndale sünnipäevale ja liivi instituudi esimesele sünnipäevale. Konverentsil osalejatele on kavandatud liivi kultuuri programm.

Pärast konverentsi avalikustatakse ettekannete põhjal ka ingliskeelne artiklikogumik.

26.-27.08.2019
Riias
10:00-18:00