Jäta menüü vahele
26.08.2019

Läti Ülikoolis toimub konverents “Livonica. Liivi keel, ajalugu, kultuur”

Esmaspäeval, 26. augustil algab Läti Ülikoolis kongress “Livonica. Liivi keel, ajalugu, kultuur”. Olles üks Euroopa väiksemaid rahvaid, on liivlased mänginud Läänemere piirkonna keelte, ajaloo ja kultuuri osas suurt rolli, säilitades ühtlasi enda keelelise ja kultuuriline identiteeti tänaseni.

Liivi uuringute konverentsil tehakse ettekandeid järgnevatel teemadel: liivi keel ja selle dokumenteerimine, sotsiolingvistika, keelekontaktid, ajalugu, arheoloogia, atropoloogia ja ka viimasel ajal tehtud liivi kogukonna uuringud, kultuur, folkloor, etnoloogia, tänapäevased kultuurilised protsessid ja nende valdkondade omavahelised kokkupuuted.

2018. aasta oli liivi kogukonna ja liivi keele uurimise jaoks oluline aasta. Liivi keel lisati Läti pärandkultuuri nimekirja ning alustati ka teekonda, et lisada keel UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja. Eelmisel aastal loodi Läti Ülikooli alla ka liivi instituut.

Livonica konverent on pühendatud Läti Ülikooli 100. sünnipäevale ning uue instituudi esimesele sünnipäevale. Konverentsi osalejad saavad osa ka erilisest liivi kultuuri programmist.

Konverents on osa ÜRO rahvusvahelise põliskeelte aasta (2019) programmist.

Peale konverentsi avalikustatakse ka rida eelretsenseeritud ingliskeelseid teadusartikleid.

Konverentsi asukoht: Riia, 26.-27. augustil 2019

Korraldajad: Läti Ülikooli liivi instituut, Tartu Ülikooli eesti keele ja üldkeeleteaduse instituut, Liivi kultuuri keskus.

Konverentsi töökeeled: liivi, läti, inglise

Lähemalt saab lugeda siin.

Programmiga saab tutvuda siin.