Jäta menüü vahele
Foto: Piret Kooli / Soome Instituut

Helsingi Kunstide Öö Tallinnas

Sel aastal juba 30-aastaseks saavat Helsingi linnafestivali Kunstide öö I Taiteiden yö tähistatakse neljapäeval, 15. augustil ka Tallinnas. Kavas on Soomega seotud kultuurisündmusi Tallinna vanalinnas – programmi jagub nii päevaks kui ka õhtuks. 

Eesti Kunstimuuseumi filiaal Adamson-Ericu muuseum avab Eero Järnefelti ja Venny Soldan-Brofeldti kunstinäituse. Järvenpää kunstimuuseumi kogust pärit töid on kokku 70 ning neid, Soome kuldajastus kunstnike töid eksponeeritakse väljaspool riiki esmakordselt .

Lapsed saavad samal ajal osaleda kunstitöötoas. Vabas õhus toimuv töötuba saab teoks Soome ja Eesti lastekaitseliitude ning Adamson-Ericu muuseumi ja Järvenpää kunstimuuseumi koostööna.  Lastele suunatud tegeluste eesmärk on teadvustada ÜRO laste õiguste konventsiooni kirja pandut.

Pärastlõunal toimub giidi ja reisikirjaniku Tapio Mäkeläineni juhatusel jalutuskäik mööda Soomega seotud paiku. Retk lõpeb tema uusima teose “Tallinnan Vanhakaupunki” esitlusega. Kakskeelne meeleolukas õhtu jätkub luule ja muusikaga. Esinevad tallinlasest kirjanik Andra Teede, tartlasest luuletaja Piret Bristol ning soomlasest poeet Ville Hytönen. Muusikat valib raadio-DJ Ringo Ringvee.

Kogu päeva vältel võivad kõik huvilised osaleda luuleorienteerumises. Vabaduse väljakule, vanalinna kohvikutesse  ja Telliskivisse üles seatud kontrollpunktides on esil linnaluule. Milline täpselt, kelle kirjutatud ja mida luuleridade leidjal teha tuleb, sellest saab huviline Facebooki vahendusel teada 14. augustil.  Luuleorienteerumise korraldavad Viron runokartta, Soome Instituut ja Eesti Instituut Soomes.

Külastajaid ootavad ka Viru hotelli KGB-muuseumi ekskursioonid (tasuta, eelregistreerimisega) ja Tallinna Linnamuuseumi filiaalid: Kiek in de Köki kindlusmuuseum, Linnamuuseum ja Fotomuusem (päeva sooduspilet 1 euro). Samas on osa võtta ka soomekeelsest ekskursioonist “Tallinna 800”, mis viib tagasi linna sünniaega XII sajandil.

Kõik eelpool nimetatud, Tallinnas toimuvad sündmused on kirjas ka Helsingi kultuurifestivali kodulehel.

Tule meiega ja tähistame üheskoos Helsingi linnafestivali juubelit siinsamas Tallinnas! Soovi korral võid korraldada ka oma ürituse. Programm on avatud 13. augustini.

Taustainfo

15. augustil tähistatakse Helsingis populaarset linnafestivali Kunstide öö, mis sel aastal peab oma 30. sünnipäeva. Kunstide öö ajal on paljudesse Helsingi muuseumidesse tasuta sissepääs ning galeriid ja muuseumid hoiavad uksi kauem lahti. Sarnaselt eelnevatele aastatele on toimub sadu erinevaid sündmusi, mis kutsuvad tuhandeid huvilisi klubidesse, tänavaile, parkidesse ja salongidesse.


15.08.2019
Erinevad kohad, Tallinnas
12:00-20:00