Jäta menüü vahele

Tallinn Music Week

Uue muusika ja homsete mõtete festival toob lavale ka soome-ugri muusikud.

TMW Fenno-Ugria õhtu on ainulaadne võimalus kuulata ühel laval eestlaste ja teiste soome-ugri rahvaste muusikapärandil põhinevat uuemat heliloomingut ja tutvustada seda suurepäraste muusikute esituses nii maailma eri paikadest saabunud asjatundjatele kui ka kodupublikule. 

Mõte tuua soome-ugri artiste festivalile tekkis 2014. aasta sügisel, mil hõimupäevadel esines menukalt Genklubis ja Sinilinnus väga vahva udmurdi noorte etnorockansambel Silent Woo Goore.  

Nii nende kui ka mitmete teiste ansamblite puhul oleme tajunud, et neil oleks potentsiaali enamaks, kui Venemaa üsnagi suletud ühiskond seda võimaldab. Ansamblid ei tegutse ju mitte metropolides, vaid riigi kaugemates nurkades, kus on väljakutsete puudumisel tõsine oht kiduma jääda. Kuna Fenno-Ugria missioon on väikerahvaste kultuuride elujõus hoidmine, püüame kaasa aidata muusikute tutvustamisele rahvusvahelisel areenil. Tundus, et Tallinn Music Week oleks üks selline tore võimalus. Kuna TMW-l on palju esinejaid välismaalt, saaksid saaksid soome-ugri muusikud festivalil näha, mis maailmas muusikaelus toimub. 


13.-15.05.2016

Sündmus on osa sarisündmusest Tallinn Music Week