Jäta menüü vahele
23.09.2021

30. septembril toimub taas TMW Fenno-Ugria õhtu! Kes esinevad?

Rahvusvahelisel linnakultuuri ja uue muusika festivalil Tallinn Music Week toimuv soome-ugri muusika õhtu on ühtlasi oktoobris algava festivali Hõimupäevad 2021 eelsündmus.

TMW Fenno-Ugria õhtu on ainulaadne võimalus kuulata ühel laval koos eestlaste ja teiste sugulasrahvaste muusikapärandil põhinevat loomingut ja tutvustada seda suurepäraste muusikute esituses nii maailma eri paikadest saabunud asjatundjatele kui ka kodupublikule.

Sel aastal kõlavad Fenno-Ugria õhtul idamari ja udmurdi ehedad rahvalaulud, saami iidsed joiud, eesti regilauludest inspireeritud omalooming ja soome progefolk. Tuntud ja armastatud laule ungarlaste rikkalikust rahvamuusikavaramust kuuleb sel kontserdil aga džässivõtmes. Üles astuvad ansamblid Trepp & SõbradUlla Pirttijärvi & UldaNagy Bögö, Kodály Spicy Jazz ja VIMMA

Telliskivi Loomelinnakus asuvas Erinevate Tubade Klubis avatakse soome-ugri muusikasõpradele uksed neljapäeval, 30. septembril kell 17.30. Artistid alustavad kell 18 ja esinemisi jagub südaööni. Piletid (5 ansamblit kokku 15,90!) on müügil Piletilevis. Täpsem ajakava ja esinejate tutvustus koos videolingiga on leitav allpool.

NB! Vastavalt Eesti riigis kehtivatele koroonapiirangutele kuulub Tallinn Music Week kontrollitud kultuurisündmuste hulka. Täpsemad nõuded ja juhised on kirjas festivali kodulehel rubriigis Terviseohutus Tallinn Music Week 2021 festivalil!

Tähelepanu!

Klubis kantakse vahetusjalatseid. Soovi korral võtke oma jalatsid kaasa. 
Pileteid (hind 15,90) saab osta ka uksel! 
Vastavalt terviseohutuse eeskirjadele pääseb kontserdile ainult digitaalse COVIDi-tõendi või kiirtesti negatiivse tulemuse ettenäitamisel. Täpsemad tingimused TMW kodulehel!
18.00 – Trepp & Sõbrad (EE)
19.00 – Ulla Pirttijärvi & Ulda (FI)
20.00 – Kodály Spicy Jazz (HU) 
21.00 – Nagy Bögö (EE)
22.00 – Vimma (FI) 

Trepp&Sõbrad toob kokku mari ja udmurdi muusikud, et mõtestada rahvuslikku muusikapärandit ning luua midagi uut. Lavale astuvad Anna MakeevMaria Korepanova ja Nikolai Anisimov, saateinstrumentidel Pavel Kutergin (lõõtspill) ja Inga Pogonina (viiul).

Nad on ehedas keskkonnas suureks kasvanud, õppinud etnomusikoloogideks ja folkloristideks, et uurida oma rahva lauluvara ja seda jätkuvalt talletada. Pärimusega on neil sedavõrd tihe side, et kõik artistid valdavad vabalt arhailisi esitusviise. See annab neile ka julguse erinevaid stiile kasutades eksperimenteerida ja kindluse musitseerida ka eksprompt-kooslustes.

Ulla Pirttijärvi & Ulda on aastal 2009 ühe prominentseima saami muusiku Ulla Pirtijärvi-Länsmani poolt rajatud kollektiiv. Nad mängivad modernset saami muusikat, mille juured on küll traditsioonilises joigumises. Nende etteasted aitavad välja tuua kõike rikkalikku ja maagilist, mis joigu olemuses peitub. Ansambel on esinenud mitmetes eri Euroopa riikides ja Põhja-Ameerikas.

Ulla Pirttijärvi & Ulda on seni andnud välja kaks albumit: aastal 2012 ilmunud ja Soomes parima etnoalbumi nominatsiooni põlvinud „Ulda” ning 2018 järgnenud „Roijk”. 2022 ilmub järgmine plaat, mil nimeks „Vuolgigoahtit”.

Zoltán Kodály oli Ungari helilooja, kes lisaks mängis ka üliolulist rolli Ungari rahvalaulude uurimises ja dokumenteerimises, tänu millele selle tuntus ja populaarsus 21. sajandi alguses taas tõusis. Aastal 2017 helilooja 50 surmaastapäeva puhul asutatud Kodály Spicy Jazzi eesmärgiks on neidsamu paljudele ungarlastele kooli- ja kooritundidest tuttavaid Ungari rahvalaule publikuni uues, energilises ja värskes kuues tuua, võimaldades neil läbi kaasaegsete platvormide ka tänapäeva noorteni jõuda.

Nagy Bögö ​ on trad-indie-popmuusikaansambel, kes esitab omaloomingut, mida rikastab eesti pärimusmuusika. Nagy Bögö helikeelt iseloomustavad jõulised rütmid, emotsionaalselt laetud harmooniad ning regilaulutekstidest inspireeritud minimalistlikud meloodiad. Nagy Bögö värvika kõlapildi taga on omanäoline pillide kooslus: vokaalid, torupill, flööt, kontrabass, trummisett ja akustiline kitarr. Julgus ületada piire ja vabadus katsetada annavad aluse nooruslikule sümbioosile pärimuse ja kaasaja vahel. Nagy Bögö sünergiast tekkiv siiras soojus ja positiivne laeng jääb kuulajat saatma ka siis, kui viimane akord on juba kõlanud.

Progressiivne folk parema tuleviku nimel! Selles Soome rahvapärandi hingust sisaldavas art-pop kollektiivis segunevad igavikulised meloodiad noorte Helsingi artistide muljetega meie rahutust kaasaegsest maailmast. VIMMA loob kujuteldavaid utoopiaid ja äratab oma publiku, et kutsuda esile kestlikuma maailmani viivaid muutusi. Viiulite ja saksofoni ühispajatused juhivad kuulajat läbi filmilike radade otse progeroki ettearvamatu padriku õrna vaikuseni.

VIMMA avaldas oktoobris 2019 oma debüütalbumi „Meri ja avaruus”. 2020 Soome Etnoauhindadel valiti nad aasta uustulijaks.

Festivali Tallin Music Week 2021 reklaam
Täpsemalt

Korraldaja: MTÜ Fenno-Ugria Asutus Rahvusvahelisel linnakultuuri ja uue muusika festivalil Tallinn Music Week toimuv soome-ugri muusika õhtu on ühtlasi oktoobris algava festivali Hõimupäevad 2021 eelsündmus.