Jäta menüü vahele
28.10.2019

Eesti Keele Instituudis valmis Marimaa kohanimede loend koos veebikaardiga

Eesti Keele Instituudi kohanimeandmebaasi (KNAB) osana on valminud Marimaa kohanimede loend vene ja mari (niidumari, mäemari) vastetega jm ajalooliste variantidega (http://www.eki.ee/knab/valik/rume_inf.htm ).

Loend sisaldab põhiliselt asulanimesid ja tugineb erinevatest allikatest saadud andmetele, mis on kokku pandud ühtseks loendiks. Võimaluse korral märgitakse koha halduskuuluvus ja asukohakoordinaadid või asukoha kirjeldus.

Kohanimeloendiga koos on avaldatud veebikaart, mis võimaldab jälgida mari, vene, tatari ja udmurdi külade paiknemist ning nende nimesid. Ka loendis endas saab nimede asukoha kaardil ühe klõpsu abil kiiresti kätte.

Veebikaardist on nii ingliskeelne versioon (http://www.eki.ee/knab/map_rume.html ), mis mõeldud eeskätt rahvusvahelisele kasutajale, kui ka eestikeelne versioon (http://www.eki.ee/knab/krt_mari.html ), milles nimed on meile harjumuspärases eesti transkriptsioonis.

Marimaa kohanimeloendi koostas Peeter Päll, veebikaardi programmeeris Indrek Hein.

Kohanimeandmebaas (KNAB) on Eesti Keele Instituudis arendatav süstemaatiline kohanimeandmete kogu, mis hõlmab nii Eesti kui ka välismaa nimesid. Selle eesmärk on kaasa aidata nimede uurimisele ja nende normimisele, pakkudes teavet nimede ajaloo ja tänapäeva kohta. Andmebaasis on ligi 160 000 nimeobjekti.

 

Lähem teave:

Peeter Päll

Eesti Keele Instituudi peakeelekorraldaja

peeter.pall@eki.ee