Jäta menüü vahele

Näitus “Rāndali” liivlastest

Ungari Instituudis (Piiskopi 2, Tallinn) on avatudkunstinäitus “Rāndali“ (e.k “Randlane”) liivlaste elust. Sellel eksponeeritud tööd on valminud traditsioonilises rahvusvahelises suvises kunstilaagris, mida korraldab Liivi ranna ühing “Rāndalist” koos maalikunstnike Ieva Liepina ja Agnija Ģērmanega.

Vabaõhumaalilaagrisse Liivi randa kogunevad kunstnikud, kes esindavad erinevaid rahvaid, põlvkondi ja stiile, kuid keda ühendab huvi sealsete inimeste ning nende traditsioonilise elulaadi vastu.  Aastate jooksul on seal suviti elanud ja töötanud läti ja liivi loojate kõrval ka kunstnikud Eestist, Soomest, Ungarist, Valgevenest, Leedust ja kaugelt Lõuna-Koreast. See on tähendanud huvitavat ja tunneterikast kogemust nii kunstnikele kui ka kohalikele. Näituse avamisel näidatakse ka Läti televisioonis valminud värsket temaatilist dokumentaalfilmi.

Mulluse ja varasemate aastate kunstilaagri loomingust valminud näitusega tähistatakse Läti Vabariigi sajandat sünnipäeva ning seda tutvustatakse lisaks Lätile ka mitmel pool Eestis (näitus oli novembris üleval Viljandi Sakala Keskuses) ja Ungaris.

Lähemalt näituse ja kunstilaagrite kohta saab lugeda Ungari Instituudi kodulehelt.

Näitus on avatud tööpäeviti kuni 22. veebruarini.

18.01.-22.02.2019
Ungari Instituut, Tallinn
17:00-14:30