Jäta menüü vahele
17.12.2019

ERMis avatakse näitus „Pildid Isuri lauludest“

17. detsembrist 20. detsembrini on ERMis avatud isuri kunstnik Victoria Meretskaya näitus “Pildid Isuri lauludest”.

Victoria elab Peterburis. Tema looming on tuntud nii kodulinnas, mujal Venemaal kui ka välismaal. Ta on Venemaa Kunstnike Liidu liige ja töötab praegu kirjastuses Prosveshcheniye illustraatorina. Victoria on illustreerinud näiteks selliseid lasteraamatuid nagu „Punase küla linn”, „Üks pluss üheksa”, „Rääkiv voodi“ jpt.

Seostest isuritega räägib ta ise nii: „Minu tutvus isuritega sai alguse siis, kui nägin nende folkloorirühma Talomerket esinemist. Sel hetkel tuli mulle pähe mõte, et tahaksin nende eluolu tundma õppida ja seda joonistada! Peagi sõitsingi Vistino külla, mis on isurite elupaik. Põllud, mäed, majad ja meri on seal kõik väga lähestikku. Nägin ja kogesin palju, külastasin isuri muuseumi, kuulasin nende laule… Isurid on ju iidne rahvas ja nende elu on tihedalt seotud looduse ja traditsioonidega.

Kõik selle seeria illustratsioonid käsitlevad teemasid, mis isureid ühendavad. Põhiline on loodus: puud, kivid jalge all, rohi – see on kõik nende jaoks elus. Ja muidugi linnud – isuri kultuuris on need lausa kultusliku tähtsusega. Kõige austusväärsemad on pääsuke ja lõoke. Pääsukest peavad nad esivanemate linnuks, kelle munast kasvab terve maailm.

Isuri laulud – need ürgsed viisid ja sõnad – olid mulle suureks inspiratsiooniallikaks.

Lähemalt saab näituse kohta lugeda siin.

Victoria Meretskaya näitus on ERMi Aliise Moora auditooriumis ja fuajee paremas tiivas (A-sissepääs) üleval 17.12-20.12.2019.