Jäta menüü vahele

XIV soome-ugri kirjanike kongressi lõpukontsert ja -pidu

R, 25. august 21–04 Magasini Tänava Suvilas (Magasini 5 / Lai 37 taga, Tartu)

XIV soome-ugri kirjanike kongressi lõpetab Kristiina Ehini ja Silver Sepa ühiskontsert Magasini Tänava Suvilas.

Kristiina on kirjanik, kes on kirjutanud kohvritäie raamatuid, kuid pole jäänud parnassile peesitama, vaid võitleb elu eesliinil nürimeelsuse vastu ja õigluse eest. Ta on ansambli Naised Köögis üks lauljatest ja paljude laulusõnade autor, Tartu linnakirjanik 2017 ja vabade kunstide professor, eesti ja võrdleva rahvaluule magister ja 2 lapse ema, kes kirjutab terava kujundlikkusega sellest, millest hing haige või süda laulab.
Silver laulab laule oma uuelt plaadilt “Rohtumised”, mis on täis uute isetehtud pillide värsket kõla ja rohu kasvamise mühinat. Sepa plaat mõtestab looduse ja inimese kokkukõla, üksiolemise raskust ja rõõmu ja koosolemise kergust ja kannatust. Plaadil leidub ürgvibratsiooni, naelapillide kumavat ebareaalsust ja eelkõige autorilaulu tabavat sõna ja isiklikkust.

soome-ugri-kirjanike-kongress-tartu-ehin-sepp

Pärast kontserti haaravad mikrofoni luuletajad, kes lasevad kõlada kõigil elavatel soome-ugri keeltel.

Kella 23 paiku haarab ohjad DJ Janno Zõbin ja pidu kolib üle Genialistide Klubi esimesele korrusele, kus algab soome-ugri disko. Pöörasel soome-ugri tantsuööl kõlavad repliigid, biidid ja helid, mis ei jäta külmaks ühtegi inimest. Muusikat polkast rokini ja Seto leelost hip-hop`ini!

Kontsert algab kell 21 ja sissepääs on tasuta.

25.-26.08.2017
21:00-04:00