Jäta menüü vahele

Hõimupäevad 2016: soome-ugri muusika KuKu klubis

Teisipäeval,  11. oktoobril kell 20 Tallinnas KuKu klubis (Vabaduse väljak 8) soome-ugri folkmuusikaõhtul kuulus Kamentšikovide pereansambel Murseskem Marimaalt ning sürrealistlik ja hullumeelne Faarao Pirttikangas koos Kuhmalahden nubialaistega Soomest.

faarao_pirttikangas_kumalahden_nubialaiset_fenno_ugria
Foto: www.faaraopirttikangas.fi

Faarao Pirttikangase ja Kuhmalahden nubialaiste muusikat võiks kirjeldada kui segu Soome rahvalauludest, pungist, gospel- ja deltabluusist. Selles on märgatav annus kommertsialiseerumata Ameerika kolkakülade bluusitunnetust, tomwaitsilikku sürrealismi ning samas ei puudu ka kohaliku kiiksuga Savo piirkonna huumor. Soomes on arvukad muusikakriitikud Pekka loomingut pea alati kiitnud, peavoolu pole tema looming aga kunagi jõudnud. Faarao Pirttikangas on parim näide ristteest, kus kohtuvad soomekeelne kohalikku vaimsust kandev lüürika ja põrandaaluse bluusi ehe energia.

marid-img_8199
Mari pereansambli Murseskem eripäraks on lisaks traditsioonilistele instrumentidele mängitavad mari rahvuslik viiul (ija kovõž), torupill (šuvõr) ja trumm (tümõr). Multiinstrumentalist Ivan Kamentšikovi eestvedamisel tutvustataksegi maride traditsioonilisi rahvapille, -laule ja tantsusamme, mida ansambel on välitöödel kogunud. Nende rahvariided on autentsed, nii nagu nende laulud ja tantsudki.

 

 

cropped-Finno-Ugrian-Days_9_2012_Loit_.jpg
kuku_klubi_hoimupaevad_soome_ugri

11.10.2016
20:00-22:00