Jäta menüü vahele
Tallinna Keskraamatukogu

Hõimupäevade teemaline MÄLUKLUBI

Sündmus on osa raamatukogu sarjast "Õnnelik seenior"

Keskraamatukogus on teisipäeviti keskmes seeniorid ning hõimukuu kolmandal teisipäeval saavad kõik huvilised võimalus osaleda hõimurahvastele pühendatud mäluklubis. Klubi juhib ajaloolane ja soome-ugri rahvaste suur sõber Jaak Prozes. Ta ühtlasi ka MTÜ Fenno-Ugria Asutuse nõunik.

Hõimupäevad – milles uba?

Kaunis tava tutvustada oktoobrikuu kolmandal nädalal hõimurahvaid ja nende kultuure sai alguse 1931. aastal, kuid katkes nõukogude ajal. Traditsioon taaselustati 1988. aastal ning märtsis 2011 võttis riigikogu vastu otsuse tähistada oktoobri kolmandal laupäeval hõimupäeva riikliku tähtpäevana. Nii heiskame hõimurahvaste auks ka riigilipud.

Hõimupäevad on kõige olulisem soome-ugri rahvaid tutvustav ja koostööd edendav avalikkusele suunatud sündmustesari Eestis. Hõimupäevad kuuluvad rahvusvahelise folklooriühenduse CIOFF festivalide hulka.

Soome-ugri rahvaid tutvustava sündmustesarja keskmes on käesoleval aastal põlisrahvad ja loodus. Filmiprogramm on kinodes, kontserdipiletid on müügil ja näitused vaatamiseks valmis. Jälgi Fenno-ugria kodulehel rohelisi lehekesi🍃 ja leia mahukas programmist just meelepärane sündmus!

19.10.2021
12:00-13:00

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimupäevad🍃2021