Jäta menüü vahele

“Tundeküllased külaskäigud maailma serva”

Karoliina Kreintaali soome-ugri teemaline fotonäitus.

Koostaja, väljaandja: Karoliina Kreintaal
Korraldab: Folkloorinõukogu
NB! Näitus asub Tallinna Rahvaülikooli Vanalinna maja II korrusel (Vene tn 6). Palume külastus eelnevalt kokku leppida helistades tööpäevadel telefonil (+372) 5887 7165.

Pärimusmuusiku ning fotograafi Karoliina Kreintaali Mordva ja Udmurdi teemaline fotonäitus põhineb kahel pärimusmuusika välitööl, mis leidsid aset 2015. aasta juulis Mordvamaal ning 2017. aasta juunis-juulis Udmurtias.

Kuue aasta jooksul sattus ta välitöödele Ingerimaale vadjalaste ja isurite juurde, Karjalasse, Mordvamaale ning Põhja-Udmurtiasse. Hobifotograafina armastab ta enim pildistada inimesi ja sellele on ta keskendunud ka oma näitust koostades.

Näitusel on kasutatud Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi materjale aastatest 2012-2017.

Karoliina Kreintaal (snd 1988. aastal Vaidas) on pärimusmuusika interpreet ja õppejõud, mängib ansamblites Tintura ja Torupilli Jussi Trio ning õpetab TÜ VKA-s ja EMTA-s pärimuslikku viiuli- ja ansamblimängu. Tema käimised soome-ugri rahvaste juurde said alguse 2012. aastal, mil ta pärimusmuusika tudengina Ingerimaale sattus. Välitöödele kutsus teda kaasa tema tollane rahvalaulu õppejõud muusikaakadeemias Janika Oras, kelle eestvedamisel käisidi kaastudengitega hõimurahvaste juures vanema rahvalaulu teadjaid ja keeleoskajaid otsimas ning salvestamas.

Hõimupäevad – milles uba?

Soome-ugri rahvaid tutvustava sündmustesarja keskmes on käesoleval aastal põlisrahvad ja loodus. Filmiprogramm on kinodes, kontserdipiletid on müügil ja näitused vaatamiseks valmis. Jälgi Fenno-ugria kodulehel rohelisi lehekesi🍃 ja leia mahukas programmist just meelepärane sündmus!

18.09.-18.10.2021
Rahvaülikooli Vanalinna maja, Vene tn 6, Tallinn

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimupäevad🍃2021