Jäta menüü vahele
Läti folklooriansambel Skandinieki
Läti folklooriansambel Skandinieki

Hõimupäeva folkloorikontsert Tallinnas

Korraldaja: Fenno-Ugria Asutus koostöös Jazzkaarega
NB! Kõigi kolme kontserdi jaoks on võimalik soetada ka päevapass. 

Festival korraldatakse vastavalt avalikele üritustele kehtivatele reeglitele, mis aitavad minimeerida võimalikku koroonaviiruse levitamist või sellesse nakatumist. Kontrollime kontserdipaikades sisenejate COVIi-tõendeid, kuid ei paku kiirtestimise võimalust. Maski kandmine on vabatahtlik!

Festivalil🍃 saab osaleda: EL-i digitaalse COVIDi-tõendiga, mis näitab, et oled kas
🔸vaktsineeritud; 
🔸koroonaviiruse läbi põdenud; 
🔸saanud negatiivse PCR testi tulemuse viimase 72 tunni jooksul;

Tõendi saad luua patsiendiportaalis digilugu.ee. Tõendi (oluline on QR kood!) saab salvestada telefoni või printida välja ning see kehtib koos isikut tõendava dokumendiga.

MTÜ Fenno-Ugria Asutus palub silmas pidada, et festivalile ei ole lubatud inimesed, kes on viimase 14 päeva jooksul haigestunud COVID-19-sse või olnud kontaktis kinnitatud COVID-19 haigestunuga või kellel on ägeda respiratoorse nakkushaiguse sümptomid (palavik, kuiv köha, hingamisraskused).

Hõimupäevade pärimusmuusikakontsert annab hea ülevaate eestlaste sugulasrahvaste rahvalaulu- ja pillimängutraditsioonidest. Üles astuvad Julgī Stalte ja Läti folklooriansambel Skandinieki liivi programmiga, Moldva ungarlaste arhailist laulu- ja tantsukultuuri viljelev Borsa Ungarist, vadja ansambel Maaväči ning Eestis tegutsevad ersa, mari, udmurdi, liivi ja eestlaste murdealade folklooriansamblid – Ar-God (udmurdi), Trepp (mari), Tallinna Mari Seltsi folklooriansambel, Tallinna Udmurdi Ühingu ansambel Ošmes, Eesti Mordva Seltsi ansambel Vastoma, Ersa kultuuriseltsi folklooriansambel Kilejne, Kihnu Pillilapsed jt.

Avasõnad

EESTI

VADJA

LIIVI

KOMI

ERSA

MARI

UDMURDI

UNGARI

Kontserdi lõpp orienteeruvalt kell 16.50

Põlisrahvaste ja looduseteemalise kontserdi lavastab Kadi Haamer.

Päeva lõpetavad kaks etnojazzikontserti. Soome rahvalaulutöötlusi a capella esitav folkansambel Tuuletar on Soome etnomuusikamaailmas üks armastatumaid ja ka tunnustatumaid. Eesti Duo Ruut koosneb kahest heast sõbrast, kes on istunud kahekesi ühe rahvakandle taha laulma ja mängima.  

Hõimupäevad – milles uba?

Soome-ugri rahvaid tutvustava sündmustesarja keskmes on käesoleval aastal põlisrahvad ja loodus. Filmiprogramm on kinodes, kontserdipiletid on müügil ja näitused vaatamiseks valmis. Jälgi Fenno-ugria kodulehel rohelisi lehekesi🍃 ja leia mahukas programmist just meelepärane sündmus!

16.10.2021
15:00-17:00

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimupäevad🍃2021