Jäta menüü vahele

Duo RUUT (Eesti)

Kontsert toimub koostöös Hõimupäevadega.

Korraldajad: Jazzkaar, MTÜ Fenno-Ugria Asutus
NB! Kõigi kolme kontserdi jaoks on võimalik soetada ka päevapass. 

Koosseis:

Katariina Kivi – kannel, laul
Ann-Lisett Rebane – kannel, laul

Duo Ruut on kahe hea sõbra, kuid erineva muusikalise tausta ja maitsega muusiku ühisosa. Oma esivanemate pärimusest uue muusikalise hingamise saanud, asusid Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane 2017. aastal ühe kandle taha istuma. See otsus oli mitmete juhuste kokkusattumise, aga ka pikaajalise katsetamise ja eelnevate akadeemiliste muusikaõpingute tulemus. Kandlest sai duo jaoks mänguväljak või ruut, mis andis palju ruumi leiutamiseks ja erinevate mängutehnikate arendamiseks. Ühel instrumendil kahekesi komponeerimine ja musitseerimine seab üsnagi kitsad raamid – Duo Ruudu väljakutseks sai lasta oma kujutlusvõimel lennata n-ö kastist välja ja pakkida oma minimalistlik muusika uusi ja erutavaid ideid tihedalt täis. 

KAS TEADSID, ET laupäeval, 16. oktoobril toimub Tallinna Vaba Laval järjest kolm kontserti, mis kõik kuuluvad Hõimupäevad 2021 programmi. Kui soovid kuulata kõiki esinejaid järjest, soovitame osta Hõimupäeva-passi.

2019. aasta detsembris ilmus Duo Ruudu debüütalbum „Tuule sõnad“, mis leidis kiirelt tee paljude kuulajateni nii Eestis kui ka väljaspool kodumaad. Nii pälvis Duo Ruut Etnokulpidel 2020 Aasta debüütalbumi tiitli ning oli nomineeritud ka Eesti Muusikaauhindadel 2021 Aasta Debüütalbumi ning Aasta Etno/Folk albumi tiitlile. Loost „Tuule sõnad“ on teinud töötluse ka tuntud muusik ning produtsent NOËP.

2021. aasta suvel ilmus Duo Ruudu lühialbum „Kulla Kerguseks“, mis on samuti rohkelt tähelepanu pälvinud. Duo Ruut on oma senise tegutsemisaja jooksul jõudnud esineda muuhulgas valdkonna mainekaimatel festivalidel nagu Celtic Connections Glasgows ja Sharq Taronalari Festival Usbekistanis, aga ka näiteks kontserdireisil Jaapanis ja Eesti Vabariigi aastapäeva kontsertaktusel. Duo Ruut muusika on leidnud positiivset kajastust erinevais meediakanaleis, sealhulgas mainekas UK ajakirjas The List ja NTS raadios, samuti Eesti meedias. Mõnus on nautida duo mahedaid vokaale ja mahlakaid kandlekõlasid – Katariina ja Ann-Lisett on võitnud kuulajate südamed. 

16.10.2021
21:00-22:30

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimupäevad🍃2021