Jäta menüü vahele

TUULETAR (Soome)

Kontsert toimub koostöös Hõimupäevadega.

Korraldajad: Jazzkaar, MTÜ Fenno-Ugria Asutus
Kontsert kuulub Hõimupäevad 2021 programmi. Hõimupäevad on soome-ugri rahvastele pühendatud sündmustesari, mis toimub oktoobris ehk hõimukuul ja kulmineerub selle kuu kolmandal nädalal.
NB! Kõigi kolme kontserdi jaoks on võimalik soetada ka päevapass. 

Koosseis:

Venla Ilona Blom – vokaal, beatbox, perkussioon
Sini Koskelainen – vokaal
Johanna Kyykoski – vokaal
Piia Säilynoja – vokaal, käsitrumm

Joonas Saikkonen – helidisain

Tuuletar (Soome mütoloogias tuulejumalanna) võlub publikut oma südamliku, rahvusliku ja kaasakiskuva vaimuga. Ansambli lauljad loovad meisterlikult põnevaid helimaastikke, kus globaalsed mõjud kohtuvad Soome luuletraditsiooniga. Võimas energia, beatbox’i rütmid ja muu-maailma meloodiakäänud iseloomustavad nende muusikat. Ansambli liikmed kohtusid Aarhusi muusikaakadeemias, kus nad õppisid vahetusprogrammi raames. Peale Soome rahvamuusika ammutasid nad inspiratsiooni väga erinevates allikatest – nagu Bulgaaria naiste koorilaul, Aafrika ja India laulutraditsioonid jne. 

KAS TEADSID, ET laupäeval, 16. oktoobril toimub Tallinna Vaba Laval järjest kolm kontserti, mis kõik kuuluvad Hõimupäevad 2021 programmi. Kui soovid kuulata kõiki esinejaid järjest, soovitame osta Hõimupäeva-passi.

Ansambli Ameerikas salvestatud album „Tules Maas Vedes Taivaal“ (Bafe’s Factory) pälvis 2017. aastal Soome etnoauhindade jagamisel tiitli Aasta Etnoalbum ja jõudis Euroopa maailmamuusika edatabeli esikümnesse. 

Tuuletari teine album „Rajatila“/Borderline (2019, Bafe’s Factory) on kogunud hulga positiivseid arvustusi ja selle muusika kõlab paljudes maailma raadiojaamades. Värske ja samas habras Tuuletari helimaailm ammutab siin inspiratsiooni trip-hop’ist, artpop’ist ning iidsetest loitsudest ja rahvajuttudest. Tuuletari lugu „Alku“ kõlab HBO populaarses telesarjas „Troonide mäng“. 

Nelik on silmapaistvalt esinenud mitmetel a cappella festivalidel. Ansambli kontserdireisid on neid viinud maailma eri kantidesse – neil on seljataga kolm suurt Aasia turneed ja nad on esinenud festivalidel nagu WOMADelaide & WOMAD Uus Meremaa 2020, WOMEX 2019, WOMAD UK 2018, Songlines Encounters 2018, Sur Jahan India 2018, EtnoKrákow 2018/2019, Buskers Bern in Šveits 2018/2019, Budapest Ritmo 2016/2018 ja Bardentreffen Festival 2017. 

16.10.2021
19:00-21:00

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimupäevad🍃2021