Jäta menüü vahele
üks töö näituselt

“Millest räägivad mari mustrid?”

Mari rahvusest kunstniku Zhanna Tohti näitus “Millest räägivad mari mustrid?” on valminud Tallinna Ülikooli loomingulise projekti raames ja pühendatud seekordsetele Hõimupäevadele Eestis.

Toetajad: Hõimurahvaste programm, Tallinna Mari Selts, Tallinna Ülikool, 
Koostööpartnerid: projekti juhendaja Margot Kase, Tallinna Ülikooli galerist Eve Kiiler, Tallinna Mari Seltsi liige Natalja Lill.

Ekspositsiooni luues inspireerisid Zhanna Tohti mari rahvarõivaste ornamendid ja tikandid, nii ühendab ta oma töödes akvarelli voolavuse tikandite konkreetsusega. Marilanna tööd tutvustavad vaatajale mari tikandite salapärast keelt ning pakuvad võimaluse ka teistel rahvastel tõlgendada oma kultuurist leitavaid sümboleid, avardades seeläbi oma maailmataju. Ornamentika uurimine sellise visuaali abil on ka hea õppevahend tulevaste põlvede tarvis. 

Zhanna Tohti näitus “Millest räägivad mari mustrid?” on valminud Tallinna Ülikooli loomingulise projekti raames ja pühendatud seekordsetele Hõimupäevadele Eestis.

Marid (марий) on soome-ugri rahvas (2010. aasta rahvaloenduse andmetel oli marisid 547 605), kes elavad Mari El vabariigis Venemaal Volga keskjooksul, samuti Baškortostanis, Kirovi ja Sverdlovski oblastis, Tatarstanis ja Udmurtias ning vähesel määral ka Permi oblastis. Ka Eestis on marilaste kogukond (2012 aasta  rahvaloenduse andmetel Eestis elas 241 marilast).

Näitus jääb avatuks novembri lõpuni. 
Galerii on avatud Tallinna Ülikooli Terra maja (Narva mnt 25) tööaegadel E-R 8.00–20.00 ja L 8.00–16.00

Rohkem infot: 
Kunstnik
Zhanna Toht
zhanna.toht@gmail.com
Tallinna Ülikooli galerist
Eve Kiiler  
ekiiler@tlu.ee
20.10.-30.11.2021

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimupäevad🍃2021