Jäta menüü vahele
04.11.2019

Mari ja Udmurdi vabariik tähistavad omariikluse 99. aastapäeva

Peamiselt toimuvad tähtpäeva puhul spordivõistlused, pidulikud üritused, kontserdid ja koosviibimised. Vabariikide juhid korraldavad pidulikke vastuvõtte.

4. novembril tähistavad Mari vabariik ja Udmurdi vabariik omariikluse 99. aastapäeva, sel päeval 1920. aastal moodustati mari ja votjaki (udmurdi) autonoomsed oblastid. Peamiselt toimuvad tähtpäeva puhul spordivõistlused, pidulikud üritused, kontserdid ja koosviibimised. Vabariikide juhid korraldavad pidulikke vastuvõtte. Tänavu on pidustused mõnevõrra erilised, sest täna antakse start mõlema vabariigi 100. aastapäeva tähistamiseks.

Viimastel aastatel varjutab mõlema vabariigi aastapäeva tähistamist asjaolu, et 4. november kuulutati Venemaal 2005. aastal riigipühaks, mis on ühtlasi vaba päev ning Vene riik tähistab rahva ühtsuse päeva. Kahjuks olid eelkõige sellele päevale pühendatud ka Mari ja Udmurdi vabariikide juhtide kõned. Venemaa tähistab seda päeva, kuna 1612. aastal vabastas ühendatud vene rahvavägi vahepeal poolakate valduses olnud Moskva.