Jäta menüü vahele

Jovlan’ Olole pühendatud näituse avamine

Näitus loodi aastal 2021 Vladimir Romaškini 70. sünniaastapäevaks ja see oli esmakordselt üleval Viljandi Pärimusmuusika Aidas.

Koostajad: Natalia Abrosimova, Taive Särg
Kujundaja: Stanislav Antipov 

Reedel, 22. aprillil kell 16.15 toimub Eesti Kirjandusmuuseumi saalis ersa folkloristi ja rahvamuusiku, ansambli Toorama juhi Vladimir Romaškini ehk Jovlan’ Olo teemalise näituse avamine.

Näitusel on eksponeeritud fotod Romaškinist ja ansamblist Toorama, CD-plaadid, meedia-väljavõtted, kroonika, mälestused, käsikirjad, pöördumised Mordva võimude poole, autasud.

Avamisel laulab ersa ja mokša rahvalaule Tartu folkloorirühm Väike Hellero (kunstiline juht Janika Oras). Vaatame videoid Vladimir Romaškini aegse ja praeguse, Andrei Romaškini juhitava Toorama esinemistest.

Vladimir Romaškin (1951–2002) esines koos meesteansambli Toorama ja pereansambliga Jovlat aastatel 1993–2001 sageli Eestis. Nad laulsid ersa ja mokša mitmehäälseid rahvalaule, mängisid enda taastatud muistseid rahvapille ja näitasid muistset võitluskunsti Hõimupäevadel, Viljandi Pärimusmuusika festivalil, Võru folkloorifestivalil ja muudel üritustel. President Lennart Meri autasustas 2001. aastal muusikut Maarjamaa Risti V klassi ordeniga.

täpsemalt
Taive Särg
näituse koostaja
taive.sarg@folklore.ee
22.04.2022
16:15-18:00