Jäta menüü vahele
12.06.2020

Legendaarne ansambel Toorama avaldas oma uue albumi

Ersade tuntud folklooriansambel Toorama on salvestanud uue albumi “Šenža” (“Part”). Juuni alguses toimus uute lugude esitlus ersa telekanalil ГТРК Мордовия Сияжар. 

Ersadele oli see tähtis sündmus. Hoolimata sellest, et album pole veel CDna välja antud,  kajastati uudist arvukate intervjuudega televisioonis ning ersad kogunesid erinevates riikides uusi lugusid ühiselt vaatama ja kuulama. 11. juunil kohtusid Fenno-Ugria ruumes ka Eestis tegutseva ersa kultuuriseltsi Sjatko liikmed, et Tooramad tähtsa päeva puhul õnnitleda, kooki süüa ning ühiselt videosid vaadata.

Album on pühendatud alates 2017. aastast Vladimir Romaškini nime kandva ansambli 30. sünnipäevale. Kogumikus on kuus ersakeelset laulu ja kolm instrumentaalset rahvamuusikapala, mida pole varasematel plaatidel ilmunud. Plaadi nimilaul on pärit ansambli asutaja, legendaarse folkloristi ja rahvamuusiku Vladimir Romaškini (1951-2002) ajast ja on üks vanimaid.

Miks aga album kannab nime “Šenža”? Ansambli solisti Aleksander Utševatkini sõnul on part või ka luik jumala ilmutuslikud linnud eeposes ja soome-ugri mütoloogias. Seega on Toorama uus album esivanemate hääle kehastumine Suure Linnu kaudu.

Toorama plaanib lähiajal albumi välja anda ka füüsilisel kujul.

Vaadake ja kuulake lähemalt:


Seotud lingid: