Jäta menüü vahele
03.05.2021

Saranskis toimunud loomingulisel õhtul mälestati Vladimir Romaškinit

Erinevate folklooriansamblite esituses kõlasid Romaškini poolt kogutud ersa ja mokša laulud. Näidati ka Toorama muusikavideot Шеньжа.

Seoses väljapaistava ersa folkloristi, muusiku, Mordva Vabariigi teenelise kunstniku, riigipreemia laureaadi Vladmir Romaškini (1951-2002) läheneva  70. sünniaastapäevaga toimus A. Puškini nim. Mordva vabariigi rahvusraamatukogus mälestusõhtu.

Romaškini panus Mordvamaa muusikaelu arendamisesse on suur. Ta on folklooriansambli Toorama asutaja, ansambli repertuaaris kõlavad ersa, karatai ja mokša laulud, mis ühendavad nende etniliste gruppide muusikatraditsioone. Õhtul meenutati hea sõnaga ja jagati helgeid mälestusi Vladimir Romaškinist kui isast, sõbrast, kolleegist, õpetajast ja eeskujust.

Erinevate folklooriansamblite esituses kõlasid Romaškini poolt kogutud ersa ja mokša laulud. Näidati  filmi V. Romaškini nim. etnograafilisest muuseumist Этно-кудо (Etno-kudo) ja Toorama muusikavideot Шеньжа (Ženža).

Raamatukogu rahvus- ja kodulookirjanduse osakonna töötajad organiseerisid Vladimir Romaškini muusikalist loomingut tutvustava näituse, tutvustasid osakonna tegevust ja seal leiduvaid raamatuid.

Finnougoria.ru