Jäta menüü vahele
17.03.2022

Marid palvetasid rahu eest

Palvuse korraldanud loodususuliste ühenduse juhi sõnul on taolisi palvuseid korraldatud ka näiteks Teise maailmasõja ajal.

Mari looduseusu järgijad palusid jumalatelt maapealset rahu ja rahvaste vastastikust austust. Spetsiaalne palvus вучыктымаш-сӧрымаш toimus Joškar-Ola eeslinnas asuvas pühas hiies.

13 марта в пригороде Йошкар-Олы в священной роще «Дубовая роща» проходили ВУЧЫКТЫМАШ–СО*РЫМАШ, т.е. обещание по марийской традиционной религии.

Maride rahvusliku ühenduse Mari Ušemi andmeil korraldas palvuse korraldas Joškar-Ola linna loodususuliste ühendus. Ühe eestvedaja, preester (mari k онаеҥ) Vitali Tanakovi sõnul on erandkorras toimunud sündmuse näol on tegemist tõotusriitusega ning et tulevikus kavatsetakse samas kohas pidada ka sügisene suurpalvus.

Kokku osales kombetalitusel üle 20 inimese, kes palusid püha väepuud (mari k оnapu) kummardades, et maa peal valitseks rahu ja vastastikune austus rahvaste, inimeste vahel. Tanakovi sõnul on seda laadi palvuseid korraldatud ka näiteks Teise maailmasõja ajal.