Jäta menüü vahele
02.03.2022

Udmurtide assotsatsioon tähistas 30. tegevusaastat

Juubelinädalal kiitsid udmurdi riiginõukogu saadikud heaks projekti Udmurdimaa keeltest, millel on üks eesmärk – populariseerida udmurdi keelt.

Veebruari keskel toimus Ižkari (vk Iževsk) kultuuripalees udmurtide assotsiooni Удмурт Кенеш 30. aastapäeva pidulik tähistamine. Kohal viibisid organisatsiooni esindajad kõikidest Udmurdi Vabariigi rajoonidest, samuti külalised ja sõbrad naaberregioonidest.

Assotsiatsiooni õnnitles Udmurdi Vabariigi juht Aleksandr Bretšalov, kes oma kõnes märkis assotsiatsiooni tähtsust mitmete koostööprojektide läbiviimisel, eelkõige udmurdi traditsioonide ja keele valdkonnas. Sel nädalal kiitsid udmurdi riiginõukogu saadikud heaks projekti Udmurdimaa keeltest, millel on üks eesmärk – populariseerida udmurdi keelt.

Praegu on Udmurt Keneši juhiks Tatjana Išmatova, kelle initsiatiivil realiseeritakse paljusid projekte, mis on suunatud udmurdi kultuuri säilitamiseks ja populariseerimiseks. Näiteks on ellu kutsutud udmurdi keele päev, aktiivselt töötab Даур ТВ (Daur televisioon) jpt.

Pidulikul sündmusel puhul anti üle tunnustused ja preemiad silmapaistvate tööalaste saavutuste eest. Nii pälvis Trokai Borissovi preemia Venemaa Föderatsiooni teeneline arst Nikolai Strelkov, Kuzebai Gerdi nimelise preemiad aga kunstnik Vjatšeslav Mihhailov ja professor Valentin Kelmakov.