Jäta menüü vahele
01.04.2022

Tulekul on folklorist Kristi Salve juubelikonverents

Konverents toimub Eesti Kirjandusmuuseumi saalis ning seda saab jälgida ka veebis, muuseumi kodulehe kaudu.

8. aprillil toimub Eesti Kirjandusmuuseumis Kristi Salve 80. sünnipäevale pühendatud rahvusvaheline konverents „Loodus – keskkond – kultuur soome-ugri võtmes“. Kristi Salve on üks staažikamaid eesti folkloori ning meie lähemate keelesugulaste omakeelse pärimuse uurijaid. 

Ta on uurinud eri folkloorižanre: rahvaluule lühivorme oma mitmekesisuses, vanemaid ja uuemaid rahvalaule, itke ja muinasjutte. Salve huvi on pälvinud muistendid ja memoraadid, kalendripärimus ning paljud usundi ja kombestikuga seotud teemad.

Nii nagu on olnud mitmekesine Kristi Salve uurijatee, on mitmekesine ka temale pühendatud konverents. Ettekannetega esinevad Salve kolleegid nii Eestist kui Karjalast, Udmurdimaalt ja Komimaalt. Konverentsil vaadeldakse looduse ja elukeskkonnaga seotud teemade kajastumist läänemeresoome ja teiste hõimurahvaste folklooris ning kultuuritekstides. Juttu tuleb pühapaikadest, pulmadest ja luudadest aga saab ka sissevaateid putukate maailma.

Konverentsi lõpetab Kristi Salvele pühendatud kassipiltide näitus, mida saab vaadata Kirjandusmuuseumi trepigaleriis. Näitus jääb avatuks septembri lõpuni. 

Hübriidvormis toimuvat konverentsi saab jälgida ka veebis Kirjandusmuuseumi koduelehelt

Eesti Kirjandusmuuseum (Vanemuise 42)

Konverents kuulub Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna konverentsisarja “Keelest meeleni”. 

Konverentsi korraldajad on MTÜ Fenno-Ugria ja Eeesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakond. Konverentsi toetavad Eesti Kirjandusmuuseumi teadusprojekt EKM 8-2/20/3 ning Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu (Eesti-uuringute Tippkeskus TK145), Eesti Kultuurkapital.

täpsemalt
Mare Kõiva
mare@folklore.ee
Nikolay Kuznetsov
nikolay.kuznetsov@folklore.ee