„Poolsajand tagasi Handimail. Mälestusi ja mõtteid siis ja nüüd.“
Koht: ERMi kohvikus Pööriöö (sisenemine ainult läbi B-sissepääsu). Osavõtt on tasuta!
ERM’i hõimuklubi külaline on sel korral Tartu Ülikooli uurali keelte ja hungaroloogia dotsent Tõnu Seilenthal, kes meenutab oma rännuteid teisel pool Uuraleid laiuvail Handimail.
1969. aastal hantide kohta kirjutatut alustas Seilenthal nii: „Meie ülesanne on igast küljest tundma õppida väikerahvaid, et siis, kui me ükskord nende kultuuri tõeliselt märkame vajama hakata, ei oleks lootusetult hilja.“ Ja selle mõtte järjeks 1970. aastal: „Reisides näeme ebatavalist ja harjumatut. Reisimise mõte selles ju ongi, et nähes ebaharilikku, hakkame me lähemalt mõtlema elu üle, mis on harilik, milline ta on, miks ta on meile harilik. Nii jõuame sügavamale, taastame asjade tõelise väärtuse. Ja maailma muutub taas suuremaks ja rikkamaks.“
Tõnu Seilenthal (snd. 1947) lõpetas Tartu Ülikooli cum laude 1972. aastal ja kaitses doktoriväitekirja handi keele postpositsioonikonstruktsioonidest 1977. aastal Ungari Teaduste Akadeemia juures. Alates 1976. aastast kuni tänaseni on olnud ta Tartu Ülikooli õppejõud, olles vahepeal ka eesti keele lektor Helsingi ja Jyväskylä ülikoolis. Murrangulistel aastatel 1989–1992 oli ta Eesti TA Keele ja Kirjanduse Instituudi direktor. Tõnu on olnud paljude soome-ugri seltside ja toimkondade liige, tema juhtimisel korraldati 2000. aastal IX Rahvusvaheline fennougristika kongress Tartus. Fenno-Ugria Asutuse juhatuses on Tõnu Seilenthal 1996. aastast tänaseni, aastail 2005−2007 ja 2013–2015 oli Tõnu Seilenthal asutuse juhatuse esimees. Tunnustuseks pikaajalise pühendunud töö eest Tartu ülikoolis on Tõnu pälvinud Tartu ülikooli väikese medali 2017. aastal. Eesti Vabariigi President on autasustanud Tõnu Seilenthali Valgetähe V klassi ordeniga 2001. aastal. Ungari riik on 2017. aastal autasustanud Tõnu Seilenthali Teeneteordu Rüütliristiga.