Jäta menüü vahele

“Soome-ugri rahvaste eluhetked”

Eestis tegutseva udmurdi kunstniku Stanislav Antipovi maalinäitus

Eestis tegutseva udmurdi kunstniku Stanislav Antipovi maaliseeria „Soome-ugri rahvaste eluhetked” tutvustab eesti, seto, komi, kihnu, mordva-ersa, ungari, mari, udmurdi, handi ja soome rahvarõivaste ilu ning muusikainstrumente. Soome-ugri rahvaste eluolu on kunstniku jaoks ikka südamelähedane teema olnud. See näitus hõlmab soome-ugri rahvaste tänapäevast elu. Inimesed, keda me neil maalidel näeme, on säilitanud oma esivanemate traditsioone põlvkonnast põlvkonda.

Soome-ugri rahvastele pühendatud teoste sari  fikseerib meie hõimurahvaste traditsioonilist igapäeva ning loob maalidena vaatajale, siin ja praegu, tugeva emotsionaalse kogemuse erinevate ideeliste ja kunstilooliste ajastute reaaliate ühendatavusest.

Udmurdi päritolu maalikunstnik Stanislav Antipov sündis 1976. aastal Udmurdimaal Ižkaris (Iževskis). Seal lõpetas  Udmurdi Riikliku Ülikooli kunstipedagoogika erialal ning  hiljem omandas Tallinna Ülikoolis kunstiteaduse magistrikraadi. Kunstnikuna on talle südamelähedane loodus ning kõigi soome-ugrilaste omakultuur.

Stanislav Antipov kuulub Eesti Maalikunstnike Liitu ja Eesti Kunstnike Liitu. Lisaks on kunstnik MTÜ Soome-ugri kunstiühingu ARTE esimees.

Udmurdi kunstnik Stanislav Antipovi maalid 13.-24.10.2021

13.-24.10.2021
Kolga-Jaani raamatukogus

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimupäevad🍃2021