Jäta menüü vahele

Soome-ugri aktivism ja noored

Korraldaja: MTÜ Hõimulõimed

Linastub valik handi ja mari noorte esimestest filmikatsetustest, mis on valminud FUFF-i (Finno-Ugric Film Festival) filmilaagrites. Hõimupäevade raames on hea aeg neid filme koos vaadata ja arutleda soome-ugri aktivismi teemadel.

Kuidas sünnib soome-ugri aktivism? Milline on soome-ugri aktivismi hetkeolukord? Mida soome-ugri noored ise teha saaksid? 
Külas on FUFFi asutaja Edina Csüllög, ning lavastaja, näitleja ja teatripedagoog Anne Türnpu, kes räägivad oma kogemusest ning koostööst Venemaal elavate soome-ugri aktivistidega.

Mari noorte filmilaager toimus 2019. aastal 2.-12. augustil Marimaal, Kurakino külas. Handri noored osalesid filmilaagrites 2018. ja 2019. aastal. Laagrid said teoks tänu kohalikule aktivisti Marina Kabakovaga Siberis, Kazymi piirkonnas noorte suvelaagris Numsang Yoh. 

Hõimupäevad – milles uba?

Soome-ugri rahvaid tutvustava sündmustesarja keskmes on käesoleval aastal põlisrahvad ja loodus. Filmiprogramm on kinodes, kontserdipiletid on müügil ja näitused vaatamiseks valmis. Jälgi Fenno-ugria kodulehel rohelisi lehekesi🍃 ja leia mahukas programmist just meelepärane sündmus!

täpsemalt
13.10.2021
17:00-19:30

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimupäevad🍃2021