Jäta menüü vahele
Kärt Summatavet näituse avamisel Tartu Laulupeomuuseumis
Kärt Summatavet oma näituse avamisel Tartu Laulupeomuuseumis

“Kahekõne mütoloogilise maailmapildi ja tehisintellekti vahel – vajadus või fiktsioon?”

Loeng toimub Kärt Summataveti joonistuste näituse "Kahekõne: Mütoloogia ja Tehisintellekt" ja Hõimupäevade raames. 

Fenno-Ugria soovitab

Osalemine muuseumipiletiga
Tulles palume esitada COVID-tõend


2019/2020 aasta Tartu Ülikooli vabade kunstide professor Kärt Summataveti loeng kannab pealkirja “Kahekõne mütoloogilise maailmapildi ja tehisintellekti vahel – vajadus või fiksatsioon?”. Näitus ja loenguõhtu kuuluvad Hõimupäevad 2021 programmi.

Loengus vaatleb kunstnik läbi oma teoste omavahel seostuvaid maailmakultuuri mõtteloo pärandi ühiselemente. Arutluse all on teatud kosmilised ja igavikulised sümbolid, mille tähenduse oleme unustanud või stereotüüpsete mõtteviisidega sisustanud. 
Kunstnik avab oma teoste tagamaid ja näitab, kuidas loomingu kaudu tekivad uued küsimused. Teda huvitab, kas aastatuhandete jooksul kujunenud vaade inimesele ja tema poolt loodud mõtteloole hakkab murenema, ununema või hoopis loominguliselt muutuma koostöös tehisintellektiga? Kust algavad mütoloogilised algilmad ja kohtuvad salapärased kosmilised süsteemid, mis seovad inimest, universumit ja uusi tehnoloogiaid? Kas tehisintellekt vajab inimese poolt loodud mütoloogilise maailmapildi struktuure ja sümboleid? 

27.10.2021
16:00-17:30

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimupäevad🍃2021