Jäta menüü vahele

Udmurdi õhtu Tartus

Fenno-Ugria korraldab

Pilet: 5.-/3.- (Õpilased, üliõpilased ja pensionärid)

maria_korepanova_ajajogi_hoimupaevad_fenno_ugria

Reedel, 14. oktoobril kl 19.30 muutub Karlova teater (Tähe 66) väikseks Udmurdimaaks: publikut rõõmustavad Maria Korepanova, Ekton Korka ja Jumšan Gur.

19.30 kontsertkava “Ajajõgi”: Maria Korepanova (UDM), Marian Caldararu (MLD), Vlady Bystrov (GER)

20.30 folklooriansamblid Ekton Korka (UDM) ja Jumšan Gur

Ambitsioonikas ja eksperimentaalne art-etno-fusion žanris kontsertkava “Ajajõgi” koosneb kaasaegses võtmes udmurdi ja bessermani lauludest koos elektroonika ja improga. Kava kõlab ka Sügisfestivalil, mille kunstiline juht Helena Tulve kirjeldas seda nii: “Ajajõgi loob silla erinevate aegade, kohtade ja emotsioonide vahel, tekib igavikuline dimensioon.»
Kuula nende stiilinäitied ERRi saates “Terevisioon” (04.10.16): lugu “S´uan krez´”  ja lugu “Vaj Kyrdjalom”

Udmurdimaa pealinnast Iževskist saabub Andrei Prokopjevi juhitud mõnus seltskond Ekton Korka. Särava ja eheda ansambli tantsurepertuaar hõlmab kõiki Udmurdi tantsutraditsiooni tüüpe ja stiile ning on eriti rikkalik meeste ja naiste improviseeritud soolotantsude (ogen ekton’ite) poolest. Nende repertuaaris on ka palju traditsioonilisi tavandilaule: pulma-, sõduri-, hüvastijätu-, sandiks käimise ja talgulaule. Noored udmurdid kaasavad oma esinemistel ka publiku, võludes tantsusammud välja tantsukaugemateltki inimestelt.

Jumšan Gur ehk Peoviis Tartust ühendab seal elavaid udmurte, kes käivad üheskoos laulmas ja tantsimas. Ansambli koosseis on tegutsemisaja jooksul pidevalt muutunud, kuna see koosneb peamiselt tudengitest. Samas on ansamblis ka staažikamaid osalejaid, kes on Tartus tegelenud udmurdi rahvakultuuriga ligi 20 aastat. Udmurdid tutvustavad huvilistele meelsasti oma kodukandi rahvakultuuri ehedal kujul.

Loe lisaks: Udmurdi õhtu Facebookis

14.10.2016
Karlova teater, Tartu
19:30-23:00
logo

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimupäevad 2016